Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogy hívják ezt, mi erre a...

Hogy hívják ezt, mi erre a szakkifejezés?

Figyelt kérdés
mikor valaki a saját hazugsága által megteremtett világában él. még az életét, élettörténetét is csak kitalálja (gondolom olyanra amilyenre vágyna), és mindent hazugságokra épít fel , senkihez nem őszinte még saját magához sem, nem képes ezt magának sem bevallani
2011. dec. 3. 21:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Önámító?
2011. dec. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
lehet de szerintem ez önámításnál több mert nem csak félrevezeti magát, hanem lényegében egy általa kreált hazugságban él.az "ő világában" minden úgy történik meg ahogy ő akarta, mindenki olyan és azt gondolja ahogyan ő szeretné, és szinte nem is létezik a szemében más alternatíva mert ezt véli természetesnek. + még az érzelmeit is "felülírják" ezek a hazugságok, apróktól a legnagyobbakig. képes a családját, közeli hozzátartozóit, legjobb barátait elárulni, akár tönkre tenni, hogy tudja igazolni a hazugságát. azon gondolkodtam hogy talán szociopata, csak nem túlzottan tudtam kiismerni épp a hazugságok miatt de szerintem van vmilyen személyiségzavara
2011. dec. 3. 22:16
 3/3 dizus ***** válasza:
honatya
2011. dec. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!