Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mit lehet tenni, egy ilyen...

Mit lehet tenni, egy ilyen szomszéd ellen? Részletesen lejjebb.

Figyelt kérdés

Közvetlenül a lakásom mellett lakik egy nő a két gyerekével ( a gyerekei kb. 27-28 évesek lehetnek). A két gyerek aránylag normális, köszönnek, nem bunkók, néha beszélgetünk is. Az anyjuk viszont teljesen idióta, ami az elején még csak bosszantó volt, viszont az elmúlt kb 3 év óta egyre inkább félelmetes. Fenyegetőzik, ostobaságokat mondd: pl. a legutolsó sztori a következő: az előtérben lévő virágokat a saját tulajdonaként kezeli,miközben az előző tulajtól örököltük meg, mivel neki nem kellettek. Na ezeket a virágokat, növényeket letakarítottam, átpakoltam a saját előtéri szekrényemen belül. Erre a nő teljesen kiakadt, hogy én tolvaj vagyok, lopok tőle, mit képzelek magamról és azonnal pakoljam vissza a virágokat az eredeti állapotába (most konkrétan ez úgy néz ki, hogy kb minden virág ugyan olyan... sima, zöld az összes...). Közöltem vele, hogy ezek nem az övéi, de mondtam neki, hogy ha kell, akkor neki adom (mit bánom én , csak hagyjon békén...), de akkor gondozza. Erre jött a szöveg megint, te tolvaj,te lopsz tőlem, a k*rva anyádat te c*gány (egyébként nem vagyok az, de így se értem, hogy ezt, hogy képzeli) stb... Felmerült, hogy agyon csapom, de - szerencsére - nem tettem meg. Közölte, hogy ha meglátja a macskáimat megöli őket.

Arra jutottam, hogy mivel ha rendőrt hívok az semmit se fog csinálni, mivel 1.) alapból leszarja 2.) ha érdekelné se tudna mit tenni mert nem tudom bizonyítani (mindig akkor csinál fesztivált ha senki se látja - ezt más szomszédok is mondták már). Szóval a lényegi kérdés, hogy mit kell tenni ahhoz, hogy a nőt elmegyógyintézetbe vigyék?


2011. dec. 8. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Amíg nem okoz kárt, én nem foglalkoznék vele.
2011. dec. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ne foglalkozzak vele?! Veszélyezteti a környezetében élőket!
2011. dec. 8. 21:16
 3/4 Szergely ***** válasza:

Ha ténylegesen veszélyeztetné akkor az bizonyítható lenne.

Az hogy szerinted veszélyezteti mert nem kedves az csak vélemény (még akkor is ha az összes ember véleménye is ez, és nem számít hányan mondják).

A virágok azért zavarják mert szebb volt miattuk a kert ami semmijébe sem került, de ha az övé lenne gondozni kellene, így viszont csúnyább a kert (mm gondolom az ő része vagy akármi), szóval logikusan érthető (mindamellett h önző) a dolog, de a reakciója túlzott volt.


Valószínűleg utál téged, de tettlegesség nélkül úgyannyira zárathatnád be mint ő téged.


Nézd levegőnek, próbáld elviselni, vagy ilyesmi.

2011. dec. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Allice válasza:

Ha a gyerekei normálisak, talán próbálj velük beszélni, hogy az édesanyjuk... hm... kissé antiszociális magatartást tanúsított veled szemben, sértegetett, becsmérelt, pedig nem adtál rá neki okot.

A macskákra meg nagyon vigyáznék ezek után.

2011. dec. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!