Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Valaki aki rengeteg mindent...

Valaki aki rengeteg mindent tud az ókori Görögországról?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem ezt a témakort, és mindenféle újat szeretnék megtudni! A googlet már végignéztem.
2011. dec. 14. 14:08
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja, és van valaki aki tud görögül vagy ógörögül?
2011. dec. 14. 14:09
 2/13 tetris ***** válasza:
Csak egy ötlet: Felvehetnéd a kapcsolatot angolul, vagy magyarul tudó görögökkel, akiket szintén érdekel a saját történelmük. Aztán értekezhettek.
2011. dec. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Kérdezd az ókori görögöket, náluk jobban senki sem ismeri őket :D Amúgy nekem van egy Londonban végzett, görög archeológus ismerősöm, ha gondolod, továbbítom felé a kérdésed.
2011. dec. 16. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Utolsó! Ha fent van GYIK-on akkor szólhatnál neki, de ha nincs, akkor nem akarom zavarni...

De majd meglátjuk. Ha lesz konkrét kérdésem akkor megírom neked.

Előre is köszi!:)

2011. dec. 16. 16:52
 5/13 anonim ***** válasza:

Vedd meg:

[link]


Én Rómás-latinos vagyok, de ez a könyv kitűnő összefoglaló, a téma honi legjobbjai írták. Ógörög nyelvtankönyvet pedig tudok küldeni .pdf-ben (ebből tanulnak klasszika-filológia szakon az ELTE-n).

2011. dec. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Feltöltöttem neked az ógörög tankönyvet:


[link]


Én is tervezem, hogy alapszinten megtanulok ógörögül, de ez még a jövő zenéje. :D

2011. dec. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha tudsz angolul, akkor ajánlom még a Cambridge Ancient Historyt, a 2.1, 2.2, 3.1, 3.3, 4, 5, 6 és a 7.1 rész az ógörögökkel foglalkozik, letöltheted innen őket:


[link]

Beregisztrálsz (teljesen ingyen) és rákeresel a Cambridge Ancient Historyra, egyenként 1000-1200 oldalas könyvek. 14 részes sorozat, de vannak alrészei is, ha csak az ógörögök érdekelnek, akkor elég a fent felsoroltakat letöltened.

2011. dec. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! :DD
2011. dec. 18. 11:55
 9/13 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van!
2012. jan. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Húzd rá magad a phalanxra légyszíves! :DD
2012. jan. 3. 17:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!