Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hol tudnák kitölteni egy...

Hol tudnák kitölteni egy Rorschach tesztet?

Figyelt kérdés

Üdv, nagyon érdekel maga az eljárás, amit a pszichológusok végeznek, és kíváncsi vagyok hogy:

1:Tudom-e befolyásolni a teszt eredményét szándékosan

2:A valódi eredmény nagyon-nagyon érdekel, mivel rengeteg belső félelmem van.



2011. dec. 28. 22:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Feltételezem el kell menni egy olyan pszichológushoz, akinek van ilyen irányú képesítése.
2011. dec. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Olyat hol találok anélkül hogy ráveszem őket hogy utaljanak be?
2011. dec. 28. 23:02
 3/8 anonim ***** válasza:

A választott körzeti orvosodhoz menj el.

Ha hozzá nem akarsz, akkor ugyanott van pszichológus is.

2011. dec. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 /Anita_'94/ ***** válasza:
Nézd meg a psychogalaxy.hu-n, talán ott van.
2011. dec. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Az én szüleim pszichológusok, és édesanyám szerint csak akkor tudod befolyásolni a teszt eredményét, ha ismered az elemzéseket. Én például belelapozgattam anyukám "A Rorschach-teszt" c. könyvébe (ebben van a különböző képek elemzése), és RENGETEG nézőpont számít. Tehát kifejezetten nehéz befolyásolni az eredményt, és nem is javasolnám, mert akkor az eredmény semmitmondó lesz.

És ha őszintén töltöd ki, nagyon pontos képet ad ki önmagadról, a belső félelmeidről és a személyiségedről egyaránt.:)

ennyit tudok mondani, de sztem inkább felnőttől kérdezd, én csak 14 vok...:/

2011. dec. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Éppen erre lennék én kíváncsi, hogy mit mutat az igazi, helyes teszt és egy olyan, amiben mindennek az ellentétét mondom.
2011. dec. 30. 23:23
 7/8 anonim válasza:
84%

Pontos képet ad a személyiségedről. Nem tudok konkrét példát, mert a saját eredményemre nem emlékszem. De a lényege valóban az, h rávilágít azokra az érzéseidre, amikről nem is tudsz. Ez minden embernél különböző. A Rorschach-tesztben nem igazán lehet valaminek az ellentétét mondani, mert a teszt annyiból áll, hogy eléd tolnak egyenként asszem 10 képet, és meg kell mondanod, mit látsz. Mit tudom én, egy most életre keltett, fehér macskát, aki szikrázik az elektromosságtól, és teljesen olyan, mint Frankeinstein. Akkor aztán rákérdeznek: és melyik a füle? Látsz-e rajta bajszot? Ha nem azt mondtad először, amit látsz, rögtön kiderül.

*Ja, és a könyv címe nem "A Rorschach-teszt", hanem "A Rorschach-próba".

2011. dec. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 dftgsgvghgev ***** válasza:

Mondhatsz ellentétet, bár nem úgy, ahogy elsőre gondolnád. Pl. rengeteg Ffb+ / Fhd+ az elsőben, aztán sok Fb / Hd a másodikban.

Szerintem nem sok értelme van (sok Fb-nél pl. nagyot néznének), mert rengeteg mutató van, és mindet egységként értelmezik, nem külön-külön. Úgy lenne értelme, ha egymást kizáró diagnózisokra építenéd fel a válaszokat. Azonban a teszt eleve nem való diagnosztikára, inkább differenciáldiagnosztikára. És ahhoz már tudnod kell használni a tesztet. Hogy totál ellentétes képet fess magadról, az elég bonyolult feladat.

2011. dec. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!