Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi a különbség Csáth Gézáról,...

Mi a különbség Csáth Gézáról, Kosztolányiról és Karinthyről gyermekkorról szóló versei és novellái között?

Figyelt kérdés

Kérlek titeket segítsetek egy fogalmazást kellene írnom,aminek a címe:A gyermekkor felértékelődésének szakaszai.

Kosztolányiról és Karinthyről találtam adatokat,de Csáthról nem nagyon.

A segítséget előre is köszönöm.

Boldog Új Évet!


2012. jan. 1. 13:11
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerencséd van, mert én pont Csáth gyermekképéről írtam egyszer egy dolgozatot. Ha van otthon novellásköteted, olvass el egy párat, ami gyerekekről szól! Nem hosszúak, úgyhogy megér ennyit. A kis Emma bennevan a SZGY-ben, és neten biztos meg fogod találni az Anyagyilkosságot. Dióhéjban az a lényege, hogy míg az akkori írók a gyermeket eredendően jónak feltételezték, és így is kezelték, Csáth szakított ezzel a felfogással, és rámutatott a gyermeki kegyetlenségre, a bennük munkálkodó pusztító, gyilkos ösztönökre.
2012. jan. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!