Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A kiegyezés következménye/ered...

A kiegyezés következménye/eredménye a dualizmus korszaka lett, igaz? A kiegyezés rendszere az a dualizmus rendszerével egyenlő?

Figyelt kérdés

A kiegyezés rendszeréről kéne írnom, mert lesz egy ilyesmi témakör érettségin (vagyis maga a teljes kiegyezés téma), és ki szeretném dolgozni. Meg ki is lesz kérdezve a héten.

A dualizmusról viszont a témazéróban kéne írnom esszét (mielőtt valaki megkérdezi, igen, le vagyunk maradva), de nem vágom, hogy mi a különbség a kettő között, a könyvből és a tanártól sem tudtam megérteni, hogy van-e különbség egyáltalán. Mert én úgy értelmeztem, hogy ez a kettő ugyanaz, de az osztálytársaim azt mondják, hogy nem ugyanaz, csak nem tudják megmondani, hogy miért.



2012. jan. 4. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Nem, nem ugyan az. Viszont az egyik következik a másikból.

A kiegyezés 1867-ben történt, akkor az osztrákoknak szükségük volt a magyarokra.

A dualizmus pedig két egyenjogú állam, egy uralkodót jelent.

2012. jan. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt tudom, de akkor mi az a "kiegyezés rendszere"? Szó szerint adta fel, hogy többek között erről kéne írni. Mert azt, hogy milyen út vezetett a kiegyezéshez, azt az előzményének hívnám. Mi a rendszere a kiegyezésnek? Nem a dualizmus rendszerére kell ilyenkor gondolni?
2012. jan. 4. 20:30
 3/5 anonim ***** válasza:
57%

Lehet, hogy butaságot írok, de szerintem a kérdés rossz.

Vagyis nem így akarta feltenni. A kiegyezésnek nincs rendszere. Az egy állapot, illetve végkifejlet, ami szükséges volt a Habsburgok fennmaradásához, és ezt 1861-ben megkötötték.


Olyan, mintha azt mondanád, hogy békét kötöttek.

Nem mondjuk azt, hogy a béke rendszere. Mi történt a békekötés után?

Itt is az lehet, hogy a kiegyezés UTÁNI rendszer, a dualizmus. A dualizmus rendszere, vagy korszaka.

Szerintem ez így van, de talán majd lesz valaki,l aki ebben a témában jobban otthon van.


A kiegyezésről itt olvashatsz:

[link]


A dualizmusról pedig itt:

[link]


Ajánlom ezt az oldalt figyelmedbe, bal oldalon vannak a linkek.

2012. jan. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*hoppá! Elírtam a dátumot. 1867-ben volt a kiegyezés.
2012. jan. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Akkor jól gondoltam. Nekem sem értelmes az, hogy a "kiegyezés rendszere", de lehet, hogy csak mi nem tudjuk, hogy miről van szó. :D Amiket küldtél, azokat el fogom olvasni holnap, ma már késő van hozzá. Köszi még egyszer!
2012. jan. 6. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!