Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Föld pólusainak felcserélődé...

A Föld pólusainak felcserélődése hogyan zajlik, mennyi ideig tart, és mi (lehet) a következménye?

Figyelt kérdés

Engem most NEM az e köré kitalált világvégi összeesküvés elméletek érdekelnek, hanem a tudományos szempontból várható dolgok. Lehet az a következménye, hogy átmenetileg megszűnik az elektromosság pl. Milyen más következménye várható? Vagy lehet, észre se fogjuk venni a mindennapokban?


Mégegyszer írom, hogy engem ez a tudomány szempontjából érdekel.


2011. máj. 1. 12:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mivel ilyet még senki nem élt át csak elméletek léteznek erre.
2011. máj. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen, csak elméletek vannak. Vannak akik szerint egyik pillanatról a másikra zajlik le, mások szerint hosszú folyamat során. Az biztos, hogy ciklusosan történik.
2011. máj. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A szakemberek általában több ezer év alatt lejátszódó folyamatot mondanak.

Juhász Árpád geológus is mondta a rádióban, hogy biztos nem lesz mostanában ilyen, mert akkor már rég látnánk a jeleit.

2011. máj. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Viszonylagosan gyors folyamat (hónapok alatt lejátszódó), de nem tudjuk, mikor következik be. Lehet, hogy jövőre, lehet, hogy ezer év múlva. A változás elkezdődött, az biztos, de ügye csak a kőzetekből tudjuk, hogy ez viszonylag "gyakran" (pár millió évenként) bekövetkezik, és ahhoz képest nagyon gyorsan.


Hatása: egy ideig megnő a Földet érő sugárzás mennyisége, tehát veszélyesebb lesz napon tartózkodni, valószinűleg fog zavart okozni a telekommunikációban, elektromos rendszerekben.


Viszont az elektromosság nem szűnik meg, mert nem a Föld mágneses mezejéből állítjuk elő, az csupán egy szigetelés, ami véd minket a napból érkező, töltött részecskék ellen. Anélkül a mező nélkül sokkal több el fogja érni a légkört, és, ezzel együtt a Földet is. De, mivel már élt ember az utolsó pólusváltáskor, és most beszélgetünk, tehát hatalmas katasztrófát nem fog okozni :)

2011. máj. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm az eddig érkezett válaszokat!

Igen, az ehhez kapcsolódó tudományos! elméletek érdekelnének.

2011. máj. 1. 12:31
 6/12 anonim ***** válasza:
Juhász Árpád a rádióban határozottan tagadta, hogy pár hónap alatt előfordulgat. A 2012-es dili miatt kérdezték, és akkor mondta, hogy nem létezik, hogy pár éveb belül megtörténjen. Egy hivatásos geológus biztos jobban tudja.
2011. máj. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Két hete volt a discoveryn egy tényfeltáró műsör, ott mutatták, hogy Dél-Amerika Európa felé mutató csücskénél már mérhetően gyengül a mágneses mező, és a régi kőzetekből is gyors átfordulást lehet kiolvasni.


Nem magamtól találtam ki én se, nem vagyok geológus :D

2011. máj. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Azért juhász árpi sem geofizikus,szóval inkább rájuk kéne hallgatnunk:)
2011. máj. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Pontosan kikre is kellene hallgatni? :)
2011. máj. 2. 00:52
 10/12 anonim ***** válasza:
Én Butchernek már nem hiszek, rosszak a tapasztalataim az ő válaszaival:(
2011. máj. 2. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!