Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Történelem órán kimaradt,...

Történelem órán kimaradt, vagyis érdekességek?

Figyelt kérdés
Olyan oldalakat mondjatok ami részletesebb betekintést nyújt egyes korszakokra,főleg Mo. érdekkel a II világháború idején.
2012. jan. 11. 17:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Leginkább a Wikipédiát ajánlom, hatalmas tudás rejlik benne :) Mondjuk ez a cikk nem konkrétan Magyarországra vonatkozik, de találsz benne egyet s mást róla :)

Wiki, II. VH: [link]


És a wiki keresője is segíthet ;))

2012. jan. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én elrejtettebb érdekesebb oldalakra vagyok kíváncsi ahol,nem a tömény adat van,hanem van benne feltevések példák stb .

De azért zöldkéz .

2012. jan. 11. 17:28
 3/10 anonim ***** válasza:
Olvasd el Ráth-Végh István: Tarka históriák című könyvét! Itt van minden, amire vágysz, és nagyon hasznos is. :)
2012. jan. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tóth Béla: Kacsák a magyar történelemben
2012. jan. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
csak a wikipédiát ne még évszám és létszám és elméleti tévedés is van benne töriből 1ébként meg itthon van csomó II.Vh.s budapest bombázása stb gyere át azt kölcsönadom
2012. jan. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Ha pontos adatok kellenek, ajánlom figyelmedbe a wikipediat, ahogy egy előző hozzászóló mondta. Ellenben ne a cikket hasznald fel, hanem a szakirodalom részben, amit alul találsz, rengeteg temaba vago könyvet szoktak felsorolni :)
2012. jan. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én azt írtam hogy évszám és létszám tévedések is vannak a wikipédián , de mind1
2012. jan. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem az egész történelem óra úgy hazugság ahogy van!
2012. jan. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az a történelemtanárom szerint, akinek emléktáblája is van a gimnáziumban II. Andrást már lepedőben forgatták [=halálán volt], amikor fiatal felesége teherbe esett. Az urak nem akarták elhinni, hogy a gyerek tőle van, és a királynét gyerekestül elzavarták Magyarországról. Igen ám, de Kun László halála után nem maradt utódja. Valakinek eszibe jutott az elzavart gyerek. Olaszországban megtalálta annak a fiát. Megnézte, egyik kezén hat ujja volt. Tehát törvényes Árpád-házi leszármazott. Így lett király III. András.
2012. febr. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat
2012. márc. 1. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!