Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » SZERINTETEK ki a legnagyobb...

SZERINTETEK ki a legnagyobb magyar költő/író? Miért?

Figyelt kérdés
2012. jan. 25. 22:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
60%
Az élők közül Juhász Ferenc.
2012. jan. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
50%

A ma élő legnagyobb írók valószínűleg Nádas Péter, Konrád György, meg talán Esterházy. További fontosabb szerzők Bodor Ádám, Dragomán György, Bartis Attila stb.


Jelentős mai költők pl. Tandori Dezső, Parti Nagy Lajos.

2012. jan. 26. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
56%
Ady Endre.
2012. jan. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Andaolo válasza:
60%
Szerintem ez azert szubjektiv... Nem is muszaj valasztani. En egyebkent Arany Janost es Radnotit jelolnem meg a koltok kozul.
2012. jan. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Nem nagyon szubjektív. Ezt az is mutatja, hogy Aranyt és Radnótit nevezed meg. Ők minden olvasó és hozzáértő számára benne vannak mondjuk a top 25-ben.
2012. jan. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
34%

Ady Endre számomra a legnagyobb magyar költő. Az ő művei voltak/vannak rám a legnagyobb hatással, ha költészetről van szó. A mai napig még kb. 15 versét tudom fejből szóról szóra. :)


Legnagyobb magyar írót már nem ilyen könnyű megneveznem, Mikszáth Kálmán, Jókai Mór és Gárdonyi Géza neve merülne fel bennem. Ezek közül Mikszáth-ot választanám, mert a Tót atyafiak, A jó palócok történeteit a mai napig szívesen olvasom. :)

2012. jan. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
100%
Kinek ez,kinek az.Nekem pl.Jókai és Arany,Petőfi a "régiek közül.Gárdonyi,Fekete István,Ady,Radnóti az "újaktól" Ahágy ember annyi izlés.
2012. jan. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
87%
Petőfi Sándor. Dél-Amerikában és Kínában is ismerik, nem véletlenül. Elég csak beleolvasni a verseibe, a köteteibe, és az ember le sem tudja tenni. Telve van hangsúlyos emberi gondolatokkal, üzenettel, és dinamikával. Kiváló rímelő, és érezhető a gördülékenység a verseiben, minthacsak a hétköznapjaiban is versben beszélne. Született verselő zseni. Ettől függetlenül van sok jó költőnk még, de én őt érzem és tartom a legkiemelkedőbbnek.
2012. jan. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
57%
Szerintem még Csokonai Vitéz Mihály is említésre méltó. Hisz, ha azt is figyelembe vesszük, hogy nyelvújítás előtt élt és kevesebb és rendezetlenebb nyelvből, milyen szépeket írt. De ez szerintem relatív, kinek mi az ízlése. S mindegyikük nagy költőknek számít.
2012. jan. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
36%

"Petőfi Sándor. Dél-Amerikában és Kínában is ismerik, nem véletlenül."


Nem ismerik, ez csak egy legenda. És nincs a legnagyobbak között.

2012. jan. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!