Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » SZERINTETEK ki a legnagyobb...

SZERINTETEK ki a legnagyobb magyar költő/író? Miért?

Figyelt kérdés
2012. jan. 25. 22:20
1 2
 11/20 anonim válasza:
90%
Azért szegény József Attilát se hagyjuk magára. Az általatok felsorolt költők közül mindegyik nagy költő, mivel közülük mindenki olyat alkotott, amelyre előtte senki más nem volt képes. Nem hiszem, hogy lehet és kell közöttük ebből a szempontból különbséget tenni. Inkább olvassuk őket és tanuljunk tőlük, megéri.
2012. jan. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
52%
Petőfi, József Attila mindenképp...és engem még Arany Árvácskája fogott meg nagyon!
2012. jan. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
85%
Khm, az Árvácskát Móricz Zsigmond írta.
2012. jan. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
100%
Izlések és pofonk. Kinek a pap,kinek a papné.Ami a magyarságot illeti:Arany János sorait nem hiszem,hogy le lehetne fordítani más nyelvre.Csodálatos,gyönyörű,"echte" magyar.Írókból végtelen a sor.Kezdhetnénk pl. Tamási Árnnal.
2012. jan. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Igen, ízlések és pofonok, azért tettem fel úgy a kérdést, hogy szerintetek :)


Nekem költő Ady Endre és József Attila. Köztük sosem tudok dönteni :)

Magyar írókat viszont annyira nem szeretem, egyedül Csáth Géza van, akit imádok.

2012. jan. 30. 20:51
 16/20 anonim válasza:
84%
Csáth Géza tényleg kiemelkedő magyar író volt, mondhatni, a magyar Edgar Allan Poe. Szegény csúfos véget ért, József Attilához hasonlóan Ő is önkeze által szenderült jobblétre, ebben azért inkább ne utánozzuk Őket. Nekem a legnagyobb kedvencem Csáth Gézától A varázsló kertje, de egész munkássága tényleg figyelemreméltó... Szép napot mindenkinek!
2012. márc. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
22%

Adyt a legjobbak közé tenni... nevetséges.

Egy öntelt, szemét, számító ember volt. Elég ránézni a szakítóverseire. :D Szánalmas személyiség volt. Értékelhetetlen emberként, akkor a verseit hogyan szeressem. Szerintem csak az "rajong" érte akinek fogalma sincs róla, mekkora egy sz@r alak volt. Meg is érdemelte a betegséget ami elvitte. :D

2015. márc. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 AlmasRepa válasza:
87%

A utolsó hozzászóló nyilván egy hazaáruló, vagy egy ostoba bunkó. Esetleg egy irigy idegen.


Ady zseniális költő. József Attila meg nem csak magyar, hanem világviszonylatban is a legelsők között van. Példának okáért a "Nagyon fáj","A hetedik" című költeményét, Rimbaud kivételével csak megközelíteni sem tudja a klasszikus világirodalom.


Íróink közel Mikszáth Kálmán, Móricz kiemelkedő. Csáth Géza, Gelléri Andor Endre úgyszint rendkívüli drámaírók.

2015. júl. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 AlmasRepa válasza:

Előző vagyok.


És igen, Juhász Ferenc, mielőtt kifelejteném.

2015. júl. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 sgroo74 válasza:
Kosztolányi Dezső
2015. okt. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!