Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogyan tudnék én is "lemenni"...

Hogyan tudnék én is "lemenni" Alfába? van 1-2 ismerősöm aki meg tudja csinálni.

Figyelt kérdés
Próbálták elmagyarázni hogy ki kell kapcsolni teljesen a gondolatokat meg számolni kell meg hasonlok de nem nagyon értem.... :)
2008. ápr. 6. 22:48
 1/9 anonim válasza:
100%
Nem nagy ördöngösség, csak gyakorolni kell. Én agykontrollos könyvből tanultam. Becsukod a szemed. Nem magad elé "nézel", hanem kicsit följebb. (Erre csak az elején kell odafigyelni, később automatikus lesz.) Kezdj el számolni 100-tól visszafelé és képzeld el magad előtt a számokat. 0-ra érve valószínűleg már alfában vagy. Továbbra is képzelj el valamit nagyon részletesen. De fontos, hogy csak egy képet ésne váltogass. 10-15 perc után (vagy, amikor jól esik) gyere vissza alfából. Ezt is fokozatosan kell. Elkezdesz 5-től nagyon lassan visszaszámolni és közben felkészíted magad a visszatérésre. ("5, 4, lassan visszatérek, 3, 2, frissebb leszek, mint előtte, 1, már vissza is tértem, 0" vagy valami ilyesmi) A végén hülyeségnek tűnik ez a visszaszámlálás, de, ha hirtelen jössz vissza, az nagyon rossz. Tapasztalat.
2008. ápr. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, szerintem nagyon érdemes elmenni egy agykontrollos tanfolyamra! Ha eddig még nem olvastál róla, nézz utána, hihetetlen dolgokat tanulhatsz meg. Viszont sajnos ezeknek a nagy részét nem nagyon lehet könyvből. Szerintem megéri. Ráadásul ha így nem menne, (könyvből pl., vagy így egyedül, segítség nélkül) akkor az egy élő foglalkozáson biztos, hogy sikerül.
2008. ápr. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is kezdó vagyok.Amivel nekem mindig sikerült lemennem alfába, az az elmélyülés meditáció-ezen egy lágy, nyugodt zene szól és egy emberke beszél közben, h lassítsuk le gondolatainkat, nyugodtan lélegezzünk, stb.)Elötte próbáltam egy számolásos módszert, de azzal nem tudtam alfába menni. legalábbis a meditációmál biztosan tudtam, h az az alfaállapot, olyan jó, könnyű érzés volt és nyugodt. Szóval szerintem próbáld ki te si a meditációt, sokat segít! Én a netről töltöttem le ingyen, de most meg akartam keresni az oldalt neked, de már nem lehet letölteni sajnos:(. De nézz utána, hátha találsz valamit.

Sok sikert!

2008. ápr. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És azt még elmondanátok hogy mit éreztetek az alfa állapotban? :)
2008. ápr. 8. 23:42
 5/9 anonim válasza:
100%
totális kipihentséget nyugalmat... ha jól kizárod a környezetet akkor nirvana közeli meditációs állapotot is el tudsz érni....
2008. júl. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

Szia!

Én nem tudom, hogy egyről beszélünk e, de elmondom a velem történteket amit azóta is el tudok érni de nem könnyen! Ha az ember elég fáradt (kipihenten még sose sikerült) és egy olyan helyen akar pihenni ahol meglehetősen van külső zaj (vonaton, kocsiban) ott elérhet egy ilyen alvó-éber állapotot! Azért írtam, hogy zajos hely, mert így nehezebben "ugrik" álomba az illető! Én ezt az állapotot így jellemezném: olyan mintha én egy megfigyelő lennék ahol események zajlanak előttem, és sokszor egy "jártam már vagy éreztem már" érzés van bennem! Mindenesetre jó érzés "ott tartózkodni"! Nem egy egyszerű behunyom a szemem és gondolkodok ez! Más érzés! Meg nem fokozatosan jön hanem valahogy meg kell ébrednem benne! Épp ezért nem mindig vagyok tudatos ilyenkor, magyarul nem mindig jön össze! Még egy apróság: valamikor ebben az állapotban (ritka) olyan dolgokat látok mondjuk leesni vagy ütközni amikor az ütközés pillanatában mondjuk becsapódik a vonaton az ajtó de egyidejűleg csak a valóságban! De ugye én ezt nem láttam csak valahogy előre következtetem! Furcsa dolgok ezek! :) Elég hülyén fogalmaztam elnézést érte! Valakinek ha valami nem világos írjon! Mégvalami: amit "ott" látok arra nem igazán emlékszem, nincsenek konkrét képek előttem, nem tudom "áthozni"!

2009. jan. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
bazz ez velem is történt már vonaton meg úgy is hogy szól a tv
2011. jún. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Nekem meg mikor Ausztriában az iskolában a tanár csak németül beszélt xD
2011. aug. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
És hogy lehet máshogy?
2013. máj. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!