Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Grafikus szeretnék lenni,...

Grafikus szeretnék lenni, értek hozzá valamennyire, van egy ismerősöm aki grafikus ő szokott tanácsot kérni tőlem. (Meggyőződésem h minden munkát meg tudnék csinálni csak lehet, hogy sokáig tartana. ) Lehet eséllyem?

Figyelt kérdés

Az álláshirdetésben ezeket a programokat kérik:

CorelDraw

Photoshop

Illustrator

InDesign

QuarkXpress

Ebből úgy konkrétan csak a Photoshoppot ismerem, viszont ismerek más programokat is... és ha arról van szó ezeket is szívesen megtanulom. Valami olyasmire gondoltam h leírom valahogy értelmesen hogy vegyenek fel mondjuk 90 000 ért (elvileg a fizu 150 lenne) aztán ha megtanultam a programokat akkor növekedne... Ti felvennétek ezekkel a feltételekkel? Hogy lehetne ezt értelmesen leírni?


2011. okt. 3. 11:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne! Én is ismerem a Photoshopot és sokat fejlesztettem. Az Illustratort nem szeretem, de van egy kevés tudásom belőle. Azt csak azért használom, mert ott a legkönnyebb létrehozni a különböző formákat 3D-ben, mozgatni minden irányban is könnyű. A PS-ban is van 3D funkció, de ott olyan lassan mozognak...


egyébként, véleményem szerint a magyarok sokkal jobban szeretik a Photoshopot. Ezért van ennyi tanfolyam belőle.


az a legnagyobb baj, hogy egyre nehezebb találni grafikusi állást, még ha ilyen sok programismereted van. Sok hozzám hasonló iskolatársam is így jár.

2011. okt. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem venném fel,még akkor sem ha kevesebb pénzt kér.

Ha grafikus kell nekem akkor olyan kell aki a követelményeimnek eleget tud tenni.Ha azokat a programokat igénylem amit leírtál,akkor elvárom,hogy olyan jelentkezzen aki tud is azokkal a programokkal dolgozni.

Ha mindenki alkalmazná amit te akarsz,akkor nem lenne semminek értelme.

Akkor simán jelentkezhetne bárki mondjuk ötvösnek,mondván,hogy "vegyetek fel 80.000 forintos bérrel(ha 150.000 lenne a meghirdetett) mert sok ékszerem van,tudom őket szépen takarítani,és majd pár hónap alatt megtanulom a mesterség csínját- binját".


Nem hiába vannak a felvételi követelmények,hogy olyanok jelentkezzenek akiknek erről papírjuk és némi fogalmuk van.

2011. okt. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Őszintén? Nem vennélek fel. Iszonyú sok garafikus van, sokan nagyon is jók, lehet találni olyat, aki ezeknek a feltételeknek is megfelel. Nekik meg munkás kell, nem aki hónapokig még malmozik a tanulással.
2011. okt. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Amidala- válasza:
Én dolgoztam grafikusként, nem vennélek fel. Vektoros grafikákat tudnod kell csinálni, tördelés, kiadványszerkesztés nélkül pedig mire mennél? Ráadásul azzal a programmal kell tudnod dolgozni, amit a cég használ. Ebben a szakmában minden tegnapra kell, itt nincs idő közben tanulgatni. Javaslom, hogy olyan céget keress, ahol csak részfeladatot bíznak rád Photoshoppal. (A nagy cégeknél lehet ilyen, pl. arcok retusálása.) Azt ne várd, hogy DTP operátorként izgalmas lesz a munkád.
2011. okt. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de ha minden tegnapra kell akkor hol marad a folyamatos szakmai fejlődés? Ha az egyik cégnél x programmal dolgoztam mondjuk 5 évég a másik cég meg y programot kér akkor mi van?
2011. okt. 4. 11:12
 6/6 anonim ***** válasza:
41%

Nem igazán dolgoztál még ugye??

A legtöbb munkánál (legyen az grafikus vagy egy sima nyomdaipari meló) a megrendelések mindig tegnapra kellenek.Ez azt jelenti,hogy van egy megrendelési határidő,de mivel túl sok meló van,,így igyekszenek mindig úgy állítani be a dolgokat hogy sürgős.Erre mondják,hogy

" Drágám! ez a meló tegnapra kell,úgyhogy még ma fejezd be!" (azt hogy 3 napos meló lenne,nem érdekel senkit..

Szóval ha egy cég követelményekkel keres munkatársakat akkor nem fog felvenni olyan embert aki épp most kezdi tanulni a programokat.Neki nem tanuló kell,hanem olyan ember akit hétfőn felvesz,kedden már önállóan dolgozik,és halad a melóval.Akinek lehet azt mondani,hogy "ez a meló tegnapra kellett"..

Ezért nem alkalmaználak én sem.Nem fizetnék azért még ha kevesebbet is,hogy az én időmben tanulgass.Ha nekem úgy kell ember,hogy a fenti programokat ismerje,tudja kezelni,akkor olyan ember akarok felvenni..Akkor nem tartanék igényt tanulóra..

Kedves kérdező.Szerintem nem igazán lesz ilyen lehetőséged,hacsak nem rokon vagy egy jó protekció nincs a képben.Vannak szakképzett emberek is akik minden követelménynek eleget tesznek és akár 100.000 forintért ők is jönnek melózni.

2011. okt. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!