Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Igaz lehet az, hogy Beatrixot...

Igaz lehet az, hogy Beatrixot meddővé tették mielőtt Mátyáshoz adták volna?

Figyelt kérdés
Tegnap mondta a biosztanárom, én még soha nem hallottam erről. Ha mégis lehet benne valami, akkor mi volt az indíték? Mármint ha két dinasztia összekapcsolódik, akkor pont a gyermekáldás lenne a lényeg, nem?

2012. febr. 16. 15:04
 1/5 tetris ***** válasza:
56%
Mit mondott a biosztanár, hogy milyen módon tudták meddővé tenni Beatrixot akkor, abban a korban, fejlett orvosi eszközök, és kemikáliák nélkül?
2012. febr. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem mondta, de engem is érdekelne.
2012. febr. 16. 15:30
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Éheztetés, megfelelően adagolt mérgek/mérgező növények, végülis igen, elképzelhető.
2012. febr. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogy a Wikipédián olvasom az életét lehet, hogy ő maga védekezett (talán olyan módszerekkel, ahogy az előző válaszoló írta):


"

Gyermeke nem született, amikor viszont Mátyás Corvin Jánost jelölte ki örököséül, Beatrix a maga számára követelte az utódlást. Intrikáinak volt eredménye Váradi Péter bukása, Corvin János házasságának megakadályozása. Mátyás halála után Esztergomban rendezkedett be, és Corvin Jánossal szemben II. Ulászlót támogatta, új házasság reményében. Bakócz Tamás Beatrixot titokban összeeskette Ulászlóval, aki már korábban nyilatkozatot tett arra, hogy a házasságot nem fogja elismerni. Bakócz a szertartás szövegében szándékosan formahibát ejtett (1490. október 4.). Beatrix csak az 1492. évi országgyűlés alkalmával ismerte fel, hogy kijátszották.

"


A forrás: [link]

2012. febr. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
És szerintetek mi lehetett az indíték?
2012. febr. 17. 15:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!