Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogy lehet az, hogy hiába,...

Hogy lehet az, hogy hiába, hogy Németország vesztesen jött ki a háborúból, gazdaságilag tönkrement és kettészakították, ma mégis nagyobb gazdasági hatalom, mint Franciaország vagy Anglia?

Figyelt kérdés

...Amely két országnak a vh. után minden adott volt a stabil növekedéshez.

Hogy lehet, hogy Németország még úgy is ráver Fro.-ra, hogy egészen '89-ig ketté volt osztva?


2012. febr. 25. 17:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

19:44


Hülyeségeket írsz, a német jóvátétel elengedésének semmi köze az inflációhoz, mivel a jóvátétel összegét aranymárkában határozták meg, nem papírpénzben.

2012. febr. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

02-26 11:50


A Marshall-terv csepp volt a tengerben ahhoz az értékvesztéshez képest, amit Németország szenvedett el a demontázs, valamint a német szabadalmak és a német érdekeltségek elkobzása révén.

2012. febr. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Kérdező: mielőtt túlságosan belelolvalnád magad valami kényszerképzetbe a németek vélt "nagyszerűségével" kapcsolatban, vedd figyelembe a következőket:


a) 2008-ban a német GDP/fő érték (1990-as dollárban) 20.800, ugyanez a mutató az UK esetében 23700, Franciao. esetében 22.200 volt.


b) A német gazdaság azért nagyobb mégis a britnél vagy franciánál, mert Németo. lakossága 82 millió, míg az UK-é csak 61, Fro.-é 64 millió.


c) Hogy mekkora gazdasági "hatalom" egy ország, annak az is jó indikátora, hogy mennyi külföldi befektetéssel rendelkezik. A külföldi érdekeltségek állománya 2010-ben: Franciaország 1837 milliárd dollár, UK: 1705, Németo. 1484. Tehát Németország _kisebb_ külföldi befektető, mint ezek.

2012. febr. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

Több mint 5 éve dolgozom a németeknél (Münchenben), és nekem az az elméletem, hogy valahogy társadalmilag kódólt, hogy nagyon sokat dolgoznak. És itt nem arra gondolok, hogy több mint napi 8 órát vannak a munkában, hanem azt az időt maximálisan kihasználják. Nem szörfölnek a neten, nem cseverésznek stb. Ha meg pihenés van, akkor meg 100% feltöltödés a következő napra. Én ezt nagyon tisztelem bennük, és nem sajnálom, az eredményüket, és szerintem kevesebbet számít, hogy a VH miatt ki mit veszített/kapott. (Ami mellesleg nekem is böki lelkem, de inkább kulturális következmények miatt) És talán még az is idetartozik, hogy europában a német a legtöbbet beszélt anyanyelv.


Emellett szeretném megjegyezni, hogy ez részben tényleg irigylésre méltó, de az érme másik oldala, (és ezt most nyílván a nagy átlagra értem) hogy képtelenek igazából felszabadulni, és ellazulni. Mondhatnám, hogy a legtöbbjük unalmas felszínes ember, képtelen arra jó hangulatra, még egymás között sem, amit egy átlag vadidegen magyar emberrel 5 perc alatt elérek. Lehet ez alól Berlin kivétel, ahol még nem voltam, de is csak egy elhanyagolható része az egész német nyelvterületnek.

2012. máj. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"valahogy társadalmilag kódólt, hogy nagyon sokat dolgoznak"


Az ő munkaidejük az egyik legrövidebb a fejlett világban.

2012. máj. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

Itt említették Japánt is.


Igen egyszerű: Japán a VH előtt és közben irdatlan nagy összegeket költött a hadseregre, de miután a háború utánni diktátumokban megszabták mekkora serege lehet, és nem tarthat inváziós erőket.


Ergo hatalmas összegek szabadultak fel, amiket ezután a gazdaságba fordítottak. És a háború előtt is nagyon fejlődött Japán, hála a japánok precízségüknek, stb.

2012. aug. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Na, Öcsém, ezt a marhaságot!:


"Elősször is a nyugat segítette a keletet, s a fal lebontása után (amiből a magyarok vették ki az első téglát) a mai napig egyfajta adót fizet a nyugat a keletinek mégha már egybe van akkor is, hogy kiegyenlítse a lemaradást. Ugyanakkor a világhaború során német kökeményen kifosztotta magyarországot 2x is. Tette ezt franciával és oroszország egy részével, meg még kitudja hány másik országgal. Ezenfelül nem vesztett területet, plusz a háború alatt őrület sokat fejlődött az ipara, ami meg maradt, plusz önmagában hatalmas területen fekszik el sok-sok nyersanyaggal büszkélkedhet, hegyek tele ásvánnyal, hatalmas mezők állatokkal és termőföldel, világhíres fekete erdelyével, tengerek, és a világ második leghosszabb folyója szeretett Dunánk hivatalosan innen ered. Ezenfelül turisztikai paradicsom, televan olyan helyekkel amik vetekednek a világ leglátogatottabb turisztikai látványosságaival. Továbbá Amerikán kívül egyedül itt lehet 200 km/h felett szakítani, ha durva autód van. Szóval aki nem japán vagy amerikai az mindenki más idejőn és az ilyen emberek lóvésak. Továbbá a német márkák többsége világelső. Bose, BMW. Ezenfelül a kultúrájuk nagyon összetartó hála nácizmusnak. Nem tűrnek meg külföldieket és így "tiszta" a vérük és ez rendkívüli közbiztonságot és házon belüli kereskedelmet eredményez. Jah és a VILÁG LEGKITERJEDTEBB LEGTISZTÁBB TERÜLETEKKEL RENDELKEZIK!!! stb, stb"


"nem vesztett területet," Hát Lengyelország odébbtolása mi volt?

"hatalmas mezők állatokkal és termőföldel," Mégsem tudja ellátni magát mezőgazdaságilag.

"Ezenfelül turisztikai paradicsom," Lehet. Én nem tudok róla.

Őket meg az oroszok fosztották ki.

2016. jún. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!