Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Készpénzvagyonnak is van...

Készpénzvagyonnak is van haszonélvezeti joga?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, egy jogszabályi változás lehetővé teszi, hogy az öröklés során készpénz vagyonra is érvényes a haszonélvezeti jog. A mértékéről nincs információm.

Ha valaki ismeri a joszabályt, írja le válaszában.

Előre is köszönöm.


2012. márc. 1. 10:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem csak akkor, ha 18 év alatti örököl kp-t.
2012. márc. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt nem tudnád megmondani, mely jogszabályban van ez leírva?
2012. márc. 1. 16:05
 3/4 anonim ***** válasza:

A PTK 157. §-tól kezdődik a haszonélvezet leírása, keresd ki...

De szerintem haszonélvezet örökölt KP vagyonra nem vonatkozik! A KP kezelése a mindenkori gyám feladata az öröklő betöltött 18. születésnapjáig, de el ő sem költheti, nagyobb kiadáshoz pl.: a gyámhatóság beleegyezése szükséges! Vagyis az ilyen esetet nem haszonélvezetnek hívják, hiszen a haszonélvezet tulajdonképpen erősebb jog, mint a tulajdonjog.

2012. márc. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Éppen a napokban történt, egy magánnyugdíjpénztár tájékoztatójában olvastam, hogy a kiskorú örökrészét az özvegy X%-ú haszonélvezeti joga terheli. Ez adja a kérdésem aktualitását. Ezért érdekelne a törvény konkrétan. A közelmúltban (talán tavaly) valóban volt jogszabályi változás az örökléssel kapcsolatosan.
2012. márc. 3. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!