Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogyan lehetnék értelmesebb?

Hogyan lehetnék értelmesebb?

Figyelt kérdés
Sokan mondták már,hogy nem vagyok valami értelmes. és ezen szeretnék változtatni.tudnátok adni tanácsot? vagy hogy miket olvassak.
2012. márc. 13. 18:37
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

Állj rá minden témára külön-külön. Én ezt csinálom, mióta elhatároztam, hogy na én most okos leszek:D

Általános tájékozottság:

Mindennap 15 percet szánok a hírekre, ezeket az interneten olvasom, gazdaság-politika témában.

Logika fejlesztése:

Én naponta 1 órát matekozom egyedül. Nincs szükségem a tantárgy gyakorlásra, de szeretném az általános logikám fejleszteni, így 1 órát logikai feladatokkal és matematikával töltök.

Memória:

A buszon mindig egy memória-fejlesztő játékkal játszom a mobiltelefonomon. Ha van lehetőséged rá, tölts le egy ilyen applikációt.

Általános műveltség:

Minden este tv-re alszom el, kb 1-1,5 órára tehető ez, plusz ami házi feladat és laptopozás közben megy a háttérben. Ez SOSEM Rtl, Comedy Central! csak is National Geoprapich, Discovery, Spektrum, esetleg Lifenetwork. Hidd el, van itt minden, a Spektrum inkább földrajz-történelem középpontú. Nekem a NG a kedvencem, az asztrológia tudományág kedvelése miatt:D A fizikát is szeretem, ilyenkor Discoveryt nézek. De nem csak az van ott sem, természetesen!:

Fogalmazási készség, helyesírás:

Megérzésem szerint fiú vagy, így nem ajánlom Jane Austent aki híres nőalakjairól, de egy Agatha Christie bármikor mehet bármilyen nemnek, szerintem. Dumas, Dosztojevszkij...keresd a 18.-19. századi írókat, keresd a te műfajod!

És még valami: én kiolvastam Carte Személyiségpszichológia című könyvét, és hidd el, sokkal értékesebb ember lettem általa. Könnyebb megértenem az emberi lelket, könnyebben adok tanácsot.

Ha érdekel az asztrológia, akkor ajánlom Oscar Wilde "A világ egyetem dióhéjban" című könyvét, kiváló!

Olvasás közben fejlődik a szókincsed is, de én mindennap megtanulok egy szinonimát a szinonimaszótárból, csak egyet. csak egyet.:) Konstans tény hogy szignifikáns minőség változás érhető el ha kisebb adagokban adagoljuk be az információt.:]

A nyelvtanulással szerintem tisztában vagy, most fejeztem be a Jane Eyret angolul(nagyon kemény volt, hú, pedig olvastam már előtte magyarul..de rengeteg fejlődtem. Elképesztő. Most már valahogy nem félek a felsőfokú nyelvvizsgától.) Ha van lehetőséged a kedvenc sorozatodat angolul nézni, akkor azzal tedd.


Hidd el, bámulatos eredményeket érhetsz el, ha mindennap csak egy kis időt szánsz magadra. Fel sem tűnik, és fél év múlva már kiváló beszélgetőpartner lesz belőled!:]

Remélem segítettem, 15/L


Ha valamilyen terület érdekel még írj, hátha van ötletem. Minden csak elhatározás kérdése, én 13 évesen döbbentem rá, hogy muszáj fejleszteni a készségeinket, képességeinket, hiszen nem akarunk egy prokarióta szintjén lenni, igaz?:D

2012. márc. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Járj nyitott szemmel a világban! Ezt nem csak úgy mondom hogy figylej oda, hanem úgy hogy tényleg elemezz minden körülötted levő dolgot részletesen. Sokan biztos eszelősnek fognak nézni, a többség engem is annak tart, de ez benne van a pakliban. Nézd meg az állatokat: egy kutya vagy egy macska a környezete legapróbb változását is egyből kiszúrja. Észreveszi a legkissebb neszeket, ha a perifériás látómezőben valami mocorog, stb. Hogy mindezeknek mi köze az értelemhez? A legalapvetőbb rétegekben indítja be a gondolkodás folyamatát és sokkalta könnyebben megérthetőbbé teszi a bonyolult dolgokat és a világot.
2012. márc. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Ha így teszed fel a kérdést, akkor így sehogy. Lehet valaki értelmes, de tanulatlan, műveletlen. Tanácsot nem lehet adni, nincs olyan könyv, hogy "Hogyan legyek értelmesebb". Mindenki maga választja ki, hogy mi érdekli ezt senki nem mondhatja meg helyetted. Csináld azt, fejleszd azt, amiben jó vagy, ami érdekel. Az általános műveltség meg olyan, hogy ahhoz tényleg nyitott szemmel, érdeklődve kell járni. Én nem feltétlenül ajánlom a doku csatornákat, önmagukban biztosan nem.

Azokkal meg nem érdemes foglalkozni, akik azt mondják, hogy nem vagy értelmes - persze, ha valamennyire te is hibás vagy ebben, akkor át kell gondolni - ,ők meg bunkók és kész.

2012. márc. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1.köszönöm a hasznos választ.


Hidd el, bámulatos eredményeket érhetsz el, ha mindennap csak egy kis időt szánsz magadra. Fel sem tűnik, és fél év múlva már kiváló beszélgetőpartner lesz belőled!:]


Pont ez lenne a célom:D és amúgy lány vagyok ebben tévedtél.


2. neked is szintén köszönöm.


3.Azokkal meg nem érdemes foglalkozni, akik azt mondják, hogy nem vagy értelmes - persze, ha valamennyire te is hibás vagy ebben, akkor át kell gondolni - ,ők meg bunkók és kész.


tudom ,hogy van bennem hiba és ezen szeretnék változtatni.

és amúgy igazából csak 1 személy mondta aki nagyon közel áll a szívemhez:S

amúgy a te válaszodat is köszönöm.

2012. márc. 13. 22:36
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem a NG a kedvencem, az asztrológia tudományág kedvelése miatt"


Kedves első, valószínűleg asztronómiára gondoltál, de amúgy csupa jó dolgot írtál, le a kalappal! :))

2012. márc. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jesszusom, első vagyok, igazad van.:| Asztronómiára gondoltam. Tényleg. Jaj. ne haragudjatok:D de asztrológia van bőven a spektrumon, egyébként:] de nem kedvelem.
2012. márc. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
jaj asztrológia alatt az egyiptomra gondoltam. Oké inkább hagyjuk. tényleg nem tudtam hogy van asztronómia és asztrológia, de már tiszta minden:]xd
2012. márc. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Néha én is keverem. :D
2012. márc. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Hogyan lehetnék értelmesebb?"


Attól függ, mit értesz ezen. Van olyan, hogy intelligencia. Ez nagyrészt öröklött, további jelentős részben a gyerekkorban és fiatalkorban alakul ki, és utána már csak kevéssé fejleszthető, 28-30 év körül pedig csúcsra ér és onnan hanyatlik.


Aztán van olyan is, hogy műveltség. Ennek lényege, hogy az ember sok-sok ismeretet gyűjt és fel is dolgozza őket. A műveltség több, minr sok dolgot tudni, mert azt jelenti, hogy a gondolkodásmódját fejlesztette az ismeretei révén. Pl. sok diplomás ember nem művelt: tud ugyan pár tényt, de nem képes őket alkalmazni, mert ugyanúgy gondolkodik (szakszerűtlenül), mint az egyetemre kerülés előtt. (pl. közgazdász, aki belemegy egy olyan hitelügyletbe, amit jól megszív)


Olyan is van, hogy bölcsesség. Ehhez nemcsak intelligencia és műveltség kell, hanem sok más is, főleg erkölcsi tulajdonságok. A bölcs ember jellemzője, hogy tudja, hogy mit tud és mit nem, és az igazság fontosabb neki, mint a hiúság.


Az intelligencia gyakorlásához sokat kell gondolkodni, problémákat kell megoldani. Ha van olyan hobbyd, amiben sokat kell gondolkodni (pl.: programozás, elektronika stb.), akkor ez könnyen megy.


A műveltség megszerzéséhez jó minőségű könyveket kell olvasni a legkülönfélébb témákban, bár nem árt, ha ebben van némi rendszer. Arról mindenképpen le kell mondanod, hogy mindenhez érts, de néhány területet kiválaszthatsz, amihez nagyon akarsz érteni, és néhányat, amihez alapszinten. Nyilván egyszer lesz egy szakmád, amin profi szinten érteni fogsz. Emellett viszont legyen néhány terület, amihez szintén értesz.


Szinte minden tudományterületen vannak alapművek, amiket ha elolvasol, akkor nemcsak tudni fogsz egy keveset az adott területről, hanem sejteni fogsz valamit arról, hogy hogyan működik az a bizonyos tudásterület.


És a szélesebb műveltség meghozza a bölcsességet is, mert pl. ha már volt a kezedben egy adott területről egy jó könyv, akkor tudod, hogy milyen az illető tudományág, milyen benne egy érvelés, mennyire nehéz összehozni róla egy jó könyvet. És akkor már tudni fogod, hogy nem érdemes pl. olyan dolgokról észt osztani, amikhez nem értesz (erre az emberek elég jelentős része képtelen, néha én is). Ezen kívül lesz fogalmad arról, hogy kb. miket kell keresni, ha tovább akarsz fejlődni egy adott területen.


Hogyha elolvasol 20-30 klasszikust az irodalomból, meg 3-4 klasszikust és 1-1 egyetemi bevezető könyvet minden társadalomtudományból, illetve a természettudományokat és a matekot is kb. ezen a szinten tudod, akkor a legtöbb embernél műveltebb és mindenképpen "értelmesebb" is leszel. Tehát a lényeg nem az, hogy könyvhegyeket kell olvasni, elég mondjuk 50 kötetet, ami 4-5 év alatt simán teljesíthető, de azt jól elosztva (aztán jöhet a többi).


A nulladik lépés pedig magas szinten megtanulni angolul, hogy ne a magyar sajtó igénytelenségein és ferdítésein keresztül ismerd a világot.

2012. márc. 16. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!