Ha valaki pszichotikus, automatikusan introvertált is?

Figyelt kérdés
Lehet valaki egyszerre pszichotikus és extrovertált? Ha egy pszichotikus személy a saját világát külső, létező emberekre építi és vetíti ki, akkor is introvertált (hiszen ez még mindig egy belső világ)? Lehet egy pszichotikus személy maga által kreált világa teljesen racionális (eltekintve persze attól, hogy ez a világ nem létezik)?
2012. márc. 16. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. Szerintem nem.
2012. márc. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sztem lehet extrovertált, sok dilis fazon van aki folyton másokat nyaggat.
2012. márc. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem jónéhány extrovertált ismerősömről kiderült, hogy elég komoly pszichotikus tüneteket produkál... ami miatt gyógyszeres kezelés alatt is állt.
2012. márc. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
41%
Introvertált, azaz: befelő forduló. Az extrovertált a külvilági megítélések szerint él. Szóval aki "pszicho", az nem a külvilágba fordul, hanem befelé a saját világába. Tehát nem lehet extrovertált. Helyesebben: lehet extrovertált egy vele rokon szellemi közegben. Ahol a lélek dolgai a beszédtéma, a lélek a tettek vezérlője, és a pszicho emberek mondják meg, hogy helyes -e a gondolkodásmód, ott egy pszicho" jellegű ember lehet extrovertált. Viszont ők általában nem ítélkeznek, nem irányítják egymást a folyamatos bírálgatással, vagy megítélésekkel. Ezért ott nincs értelme extrovertáltnak lenni.
2012. márc. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!