Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A középkorban mennyi volt az...

A középkorban mennyi volt az átlagéletkor?

Figyelt kérdés
vagyis a legtöbb ember átlagosan hány évesen halt meg?
2012. márc. 19. 22:48
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

40 évesen valaki már meglett ember volt, és 50 felett már öregembernek számított. Azt is olvastam valahol, hogy az emberek fele nem érte meg az öt éves kort.

Szóval ha jól tudom, aki megérte a felnőttkort, annak valahol 30-40 év között volt az átlag.

2012. márc. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

A középkori Angliában születéskor 30 év volt a várható élettartam, 21 éves korban a még várható 43 év (összesen 64).


Rengetegen meghaltak csecsemő- és gyerekkorban, de aki eljutott a felnőttkorig, az a 60-as éveiig élhetett.


Más volt akkoriban az életkorok jelentése, az öreg kort 50-től számolták, 60 fölött már aggastyánnak (munkaképtelen, ápolásra szoruló öregnek) számított az ember.

2012. márc. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%

A középkor egy 1000 év hosszú időszak (kb 500-tól kb 1500-ig, most nem precízkedek a pontos dátumokkal). Ezalatt nyilván volt rövidebb és hosszabb is az átlagéletkor. Az első szakasz nem annyira az írott emlékekről híres. Valószínűleg alacsonyabb volt a várható életkor, mint később.


Életkort is rögzítő összeírások az urbanizáció felgyorsulásával váltak jellemzővé. Ezekban a 60-as kor tudtommal már elég ritka, az előző válaszoló számai jók.

2012. márc. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%
Én 40-50-re tippelek,a sok harc meg a rossz egészségügy miatt is,esetleg még a 60 is elérhették.
2012. márc. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
81%
Átlagosan 27-36 év között, az 1400-as évektől folyamatosan nőtt az átlagéletkor. A középkorban főleg a csecsemőhalandóság és a gyermekágyi láz miatt meghalt ők miatt ilyen alacsony.
2012. márc. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kiváncsi lennék a mai ember meddig élne a középkorban vagy az őskorban , nyilván kevesebb ideig éltek mint a mai ember , középkorban járványok , éhezés háborúk és életkörülmények miatt sem éltek addig mint ma , az őskorban meg aztán főleg , ők is éltek volna 70-80 évig is akár a mai feltételekkel.
2022. jan. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!