Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha Ádám és Éva voltak az első...

Ha Ádám és Éva voltak az első emberek akkor, hogy alakultak ki a különböző népcsoportok?

Figyelt kérdés
2012. márc. 29. 20:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha hiszel a teremtéstörténetnek akkor isten keze van abban is.Ha nem akkor evolúció(bár a kérdésből ítélve vallásos vagy).
2012. márc. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ádám és Éva még nem homo sapiens volt, hanem australopithecus. Belőlük fejlődött ki minden ember.
2012. márc. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A bábeli nyelvzavar tehet róla. Mindent meg lehet magyarázni.
2012. márc. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Az emberek sokasodtak, és vándorolni kezdtek. Különféle irányokba mentek, és egyesek megtelepedtek, mások tovább vándoroltak. Akik sok nemzedéken át együtt laktak, azok hasonlítanak egymásra, de akik távol kerültek egymástól azok már újabb és újabb tulajdonságora tettek szert, pl. mutáció által.

Az igazat megmondva nem egészen hiszem el amit leírtam. Lehet, hogy idegen civilizációk is megtelepedtek időről időre a Föld nevű bolygón, és itt is maradhattak belőlük néhányan, akik új embercsoportokat képeztek. Pl a Bibliában, az Ószövetségben is van erre utalás. Az istenek fiai szépeknek találták a földi asszonyokat, és gyerekeket nemzettek velük. Vajon mit jelenthet ez a mondat?

2012. márc. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Ne keress a vallásban logikát, mert a vallás pont arra épít, hogy vakon elhiszed, amit mondanak. Ha logikát keresel benne, vagy arra jutsz ki, hogy ez az egész értelmetlen, vagy arra, hogy semmi értelme :)


Most gondolj bele: Ádám és Éva volt az első két ember, és nincs leírás róla, hogy többet teremtett volna Isten (pláne, hogy ez is rosszul sült el. Nesze neked, mindenható!)


Vagyis, Ádám és Éva minimum kőkemény vérfertőzést követett el, nem is keveset. Ha figyelembe vesszük, hogy a Föld a Biblia szerint kb 6000 éves, akkor alapból, ha Éva 9 hónap alatt szült egy gyereket, és mondjuk a fele lány volt - akik mondjuk 12 éves korukban szintén elkezdtek gyerekeket szülni, egészen max

koruk előtt 10 évig. Éva 600 évig élt - de a vérfertőzés miatt minden gyerek életkora csökkent generációnként 10 hónappal, egészen 40 évig, ha ezt elérik.


Viszont, mivel a nők nem szülhetnek egész életükben, ezért életük utolsó tíz évében nem szülnek már gyereket.


Na, erről megcsináltam a szimulációt :)


Ami sikeresen kifutott a valahol a 200. év környékén, és nem is tartottam még Bibliai viszonylatban sem reálisnak. (Amúgy 125. évben volt 5.7 millió gyerek a világon. De kiderült, nem számoltam bele az elhalálozást.)


Szóval, fejlesztettem kicsit. Mégpedig, első körben, rontottam a genetikai arányt: minden Generáció 50 hónappal él rövidebb ideig, és meg is halnak. A minimum életkor maradt 40 év, az "aktív" életkor maradt 30 év, a kiinduló életkor pedig szintén 600 év maradt.


Na, kapásból jobb lett: az első futás kiadott 1.6 millió gyereket 125 év alatt.


Úgyhogy, elindítottam a teljes szimulációt. (Megjegyzem, lassan fél órája írom ezt a választ, de érdekel az eredmény, és nem akarom telespammolni a helyet :D)


És ez ismételten megtelítette a memóriámat, úgyhogy elgondolkoztam papírforma számításon. Igen, tudom, hogy ez egy kicsit komplexebb Fibonacci-sor. Ha valaki befejezi, megköszönöm, ha nem, holnap befejezem a szimulációt, csak egyszerűsítem. Így osztályokkal túl sok memória.


Na, a kérdésre ez nem válasz, de én élveztem :D

2012. márc. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%

Sir Butcher: elég hipotetikus a számításod. :) Ha felütöd az ószövetséget, nem egyszer találsz 100 év feletti életkort (pl. Ábrahám 175, Mózes 120, Noé 950 (kilencszázötven) :), Jákob 147, és még egy sor kevésbé közismert név 2-3-400+ évével). Ha megfigyeled, valóban csökkennek az életkorok az ószövetség idővonala folyamán.


Csupán vallási megközelítésben valóban nagyon nehéz a kérdésre válaszolni úgy, hogy a masszív vérfertőzés tényét kihagyjuk (aminek említéséből - valljuk be - nem szűkölködik az ószövetség).

2012. márc. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Tényleg nem olvastok semmi mást? Vagy Biblia, vagy pucér materializmus? [link]

Ha nem akarod kinyitni, írd be ezt: Ősi Idegenek

Vagy olvass könyveket Danikentől, és vesd össze a Bibliával. És annyi más könyv szól erről.

2012. márc. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

Däniken neve kb a viccírók nevével egyenlő :)


Aki bármit képes elhinni tőle, jobban teszi, ha visszamegy általános iskolába, mert a tanárai nála csődöt vallottak... :)


Däniken mestere annak, hogy fogjon egy rakat tényt, össze-vissza belemagyarázzon oda nem illő dolgokat, míg neki tetsző végeredmény jön ki.

2012. márc. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha szó szerint, a kreacionisták módszerével próbálod értelmezni a Bibliát, ne várj tudományos választ, nem fogsz találni.

El kell döntened, hogy egy olyan könyvből próbálsz tájékozódni amit több ezer éves szövegtöredékekből állítottak össze vallási vezetők(=Biblia), vagy a valóban tudományos könyvekhez, fórumokhoz fordulsz. Itt ugyanis igazi, bizonyítékokkal alátámasztott válaszokat kaphatsz.

Az emberi faj nem két egyéntől származik, és nem néhány ezer év alatt népesítette be a Földet. 2 millió évesek azok a csontmaradványok, melyeket Afrikában találtak, és melyek az emberek és emberszabásúak őseinek tekinthetők. Hosszú fejlődés után, sok százezer évvel ezelőtt rajzottak ki Afrikából a különböző homo fajok, melyekből mára csak mi, azaz a Homo Sapiens maradt fenn.És fokozatosan,hosszú idő alatt terjedtek szét és váltak különbözővé,az eltérő környezeti körülmények hatására.


Mindezt megpróbálni beleerőltetni pár ezer évbe, teljesen nonszensz.

Egyébként a legtöbb vallási vezető egyetért abban, hogy a Bibliát nem szabad és nem is érdemes szó szerint értelmezni, a szimbólumokat kell keresni.


Danikent hagyd ki, semmi köze a realitásokhoz. Carl Sagan könyvei fantasztikusan érdekesek, korunk egyik legjelentősebb természettudományos imeretterjesztője, nála választ találhatsz a kérdéseidre.

2012. márc. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Klaudia3721 válasza:

Az igazság az hogy a biblia sajnos elferditett igazságok sorozata.inkább példázatnak mondanám.persze vannak benne igazságok csak átkell látni.


Az Ádám és Éva történetéhez annyit tudnék hozzá füzni hogy a kígyó az aki itt kulcsszerepet játszik ami a tudást jelképezi hisz tudni kell az emberi testben geincünk alatt helyezkedik el a kundaliní ami egy olyan energiaközpont ami minden emberben benne van csak elökell tudni hozni.Tehát ezt az energiát sikerült a kígyónak aktiválni ami felnyiotta Éva szemét arra hogy Ádám egy iszonyat jó pasi és rámászott és jól..... de kitudja hogy hány ádám és Éva volt???lehet csak ez a két név létezett vagyis az Férfiakat Ádámnak a nöket Évának hivták:D


Na a kígyó akkor tudjátok mi volt :D

2012. ápr. 9. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!