Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Valószínűleg szeptembertől a...

Johnny Cage kérdése:

Valószínűleg szeptembertől a Debreceni Egyetemen fogok levelezősként történelmet tanulni. -Mennyit kell tanulni ezen a szakon a többi szakhoz viszonytíva? (nyilván két egyforma nehézségű szak nincs) -Miben másabb levelezőn tanulni ezt mint nappalin?

Figyelt kérdés
Történelem szak egyetemen milyen?

2012. ápr. 5. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Biztos szereted a történelmet, sok történelmi regényt olvasol, történelmi filmet nézel, így valósággal benne élsz a történelmi korokban. Ha így van, akkor nem lesz ehéz dolgod. Hogy sokat vagy keveset kell tanulni, az az agyad felfogó-képességétől függ. Nekem a matek könnyű volt mert nem kellett tanulni, viszont a tröténelem sok bebiflázással jár. Van akinek ez megy jól.
2012. ápr. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyon-nagyon szeretem a történelmet, de volt 4 kurzus, ami kifogott rajtam.

Az a legjobb, ha mindenbe nagyon elmerülsz. Ezekből nem lesz nehéz vizsgázni.

Ha valamiből elbuksz, akkor lelkiismeretfurdalás nélkül puskázz.

Nagyon sok múlik az oktatókon. Van olyan (sajnos kevés ilyet láttam), aki elvből nem buktat. Akikhez "szerencsém" volt, azok többsége iszonyú kegyetlen volt. A legtöbb esetben a témakör alapos ismerete elég volt.


Ahol gondjaim voltak, ott magolni kellett uralkodók uralkodási éveit. Például középkori egyetemes vizsgán a mindenkori pápák alapadatait és a mindenkori császárok (NRB) ugyanilyen adatait kellett tudni. Ezt kevesen tudják bemagolni.


Szóval, ha szereted, akkor nagyon jól fogod érezni magad.


Levelezőn állítólag kevesebb volt a kegyetlenség.

2012. ápr. 9. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ez egy igen korrekt válasz volt köszönöm. Habár a válaszodból nem derült ki, de végülis sikeresen vetted az akadályt és diplomával zártál? Gratulálok mindenképp a kitartásodhoz!
2012. ápr. 10. 00:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, nekem így (puskázással a problémás pár tárgyból) sikerült.

Utána elvégeztem egy másik egyetemet is, mert az egyetemi státuszokra nagyon nehéz bejutni, szinte többszörös protekció kell. Nem állítom, hogy a történész diplomának nincs értéke, de irtó nehéz kihasználni.

Nekem úgy volt hasznos, hogy mellette más is van, de ha nem lenne, akkor értelmes munkám sem lenne.

2012. ápr. 10. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!