Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Van 1 elég nagy problémám és...

Van 1 elég nagy problémám és szerintem sokak problémája. Nem tudom rávenni magam a tanulásra. Tippek? (több lent)

Figyelt kérdés
szóval van ez a helyzet hogy tudom hogy tanulnom kéne és hogy nagyot bukhatok rajta hogyha nem teszem meg de valahogy mégis nehezemre esik rávenni magamat és ezzel a környezetembe sok ember van így. gyakorlatias ember vagyok szeretek másoktól meg élethelyzetekből okulni tapasztalódni és ezen csak ront a könyv motonot szárazsága és az hogy tudom hogy semmi értelmét nem veszem az életbe amit GYAKORLATBAN élek. de sajnos mégis fontos a tanulás hogy vehetném rá magam ?

2012. ápr. 13. 18:36
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Az első lépés, hogy eldöntöd, akarsz-e tanulni, vagy nem. Ha úgy döntesz, hogy tanulsz, akkor felejtsd el az ilyen szöveget, hogy te gyakorlatias ember vagy, meg hogy nem lesz szükséged erre az életben, hiszen a döntésed az, hogy tanulni fogsz, lényegtelen, hogy mik az ellenérvek.


Lehetséges, hogy te is olyan típusú ember vagy, akinek nehezen áll rá az agya valamire. Ezért a napi 2-3 óra tanulás helyett ajánlom, hogy merülj bele az anyagba, esetleg vedd át először a legkönnyebb részeket (vagy legnehezebb részeket - ahogy érzed). Amikor csak lehet, tanulj, és csak akkor jutalmazd magad netezéssel pl, ha már érzed, hogy teljesen elfáradt az agyad.

2012. ápr. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Jaés mégvalami: fogadd el a helyzeted, hogy most tanulnod kell. Ha nekem sokat kell tanulnom, akkor minden más projectet leállítok, hogy 100%osan arra koncentrálhassak, amire kell. Tehát ilyen tervek számomra legalábbis nem jönnek jól hogy: na most, 3 órát tanulok, utána zenélek a haverokkal/építek minecraftba egy várat. Ha sokat kell tanulnom, akkor pihenésképp max filmet nézek/netezek, és minden nagyobb tervet lemondok.
2012. ápr. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Keressd meg az, amit igazán szeretsz csinálni, és azt tanuld. Ne csak gyakorlatban, hanem elméletben is. A kétféle tanulás együtt igazán hatékony.
2012. ápr. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
első kommentelő abszolút egyetértek ezzel ... csak ehez mint más sok hiányosságomhoz akaraterő kell megnézzük hogysikerül jah és ha akkor kéne jutalmaznom magamat nezetéssek amikor lefáradok kb ugyanannyit tanulnék mint most :D (semmit) talán 1 órával tovább bírnám de az elvek jók tetszenek. 2. kommentelő: azt tanulom amit szeretek.. szakács leszek imádom már 1 évig voltam konyhán de nem értem mi köze van hozzá például az árrés számításnak raktározás 1-2 értelmetlen részleteinek amit ott írnak de legfőképpen az aktuális munkatörvényeknek amik úgyis percenként változnak.... van elméletbe amit szeretek tanulni de nem mind1ik az. 1. válaszoló abszolút hasznos pontot neki
2012. ápr. 13. 20:24
 5/8 anonim ***** válasza:

Én nemrég találtam ezt, elég össze-visszaság, de hátha találsz benne valami hasznosat.

[link]

2012. ápr. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

tegnap 20:24


Értem, és azért tanulsz szakácsnak, hogy finomakat főzz a családnak, vagy ebből szeretnél első közelítésben megélni?

2012. ápr. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Keresd a dolgok hasznát, még ha nehéz, akkor is. Mondjuk az árrés számítás akkor kell, ha saját konyhád lesz és el kell döntened, hogy mennyiért adod el a főztjeidet. A munkatörvények pedig nagyon is kellenek, mert ha a munkáltató megérzi, hogy te nem tudod a törvényt, akkor át fog vágni téged, vagy kevesebbet fizet vagy ok nélkül kirúg vagy bármi. Ne a kifogást keresd, hanem az érveket.


Meg lehet, hogy ma még nem sejted, de a jövőben hasznát fogod venni a tanultaknak. Például ha gépészetet tanulsz, de végül elmész cukrásznak, akkor is hasznát veszed majd a tanultaknak, ha mondjuk gyártatnod kell egy alkatrészt a tészta gyúró géphez (ez csak egy példa, sok minden lehetséges)


Én a földrajzzal meg a törivel vagyok így, hogy nem érdekel. De bemesélem magamnak, hogy juj de érdekes ez az ősmasszívum, meg de érdekes ez a röghegység, stb. A töri tanulásnál meg azt találtam ki, hogy azzal, hogy megtanulom az évszámokat, kibővítem a memóriámat hogy több dolgot bírjak majd megjegyezni az életben.

2012. ápr. 15. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ez elég egyszerű.Gondolj bele, hogy, ha nem tanulsz akkor hajléktalan vagy nagyon szegény leszel, ha azonban tanulsz akkor lesz normális munkád és eltudod tartani magad és a családod, így jó életed lesz.Hidd el ettől, majd megjön a kedved a tanuláshoz, legalábbis nálam bevált és kitűnő tanuló vagyok (13 évesen).
2012. aug. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!