Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért mondják azt, hogy ha...

Miért mondják azt, hogy ha valaki következetesen kutat a dolgok miértje után, akkor egy idő után neurotikus lesz?

Figyelt kérdés
Én ilyen vagyok. Azért ütött szöget a fejembe, mert már most ennek a jeleit tapasztalom. Elszakadtam a fiatalságomtól, nem járok el másokkal, az időm nagy részét otthon töltöm és megállás nélkül gondolkozom. Mindig mindenre kíváncsi vagyok, mindennek utána akarok járni és nem tudom abbahagyni a gondolkodást.
2012. máj. 4. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, kik mondják ezt, de tévednek.


"Elszakadtam a fiatalságomtól, nem járok el másokkal, az időm nagy részét otthon töltöm és megállás nélkül gondolkozom."


1) nem nyakló nélkül bulizni nem neurózis

2) ha problémád van az emberi kapcsolatokkal, az egy pszichológiai probléma, pszichológiai okai vannak, nem pedig az, hogy min gondolkodsz

3) A gondolkodásbeli túlprodukció és bizonyos gondolatmenetek lehetnek pszichés problémák tünetei, de nem azoknak okai.


"Mindig mindenre kíváncsi vagyok, mindennek utána akarok járni"


Ezzel meg semmi baj nincs, ez egy becses tulajdonság.

2012. máj. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Itt nem a nem bulizás a lényeg, hanem az, hogy elszakadtam a barátaimtól. Sok felnőtt ismerősöm van, akikkel sokkal szívesebben beszélek, mint a korosztályom nagyrészével. Azt mondják, túlságosan meghaladtam a koromat szellemileg, ezért nem tudok a korosztályommal kijönni. Van egyfajta "küldetéstudatom", úgy érzem, van valami célja annak, hogy én ilyen vagyok. Már gyerekkoromban is kicsit furcsa voltam, most pedig sokan a felnőttek közül is mondják, hogy még ők is tanulnak tőlem. Ennek ellenére úgy érzem, hogy minél többet tudok, annál messzebb kerülök az emberektől és nem tudom elengedni magam, nem tudom élvezni az életet. Folyton rágódok valamin, borzasztó görcsös vagyok. Ez egyébként már testi tüneteket is produkál.
2012. máj. 4. 21:16
 3/6 anonim ***** válasza:

"Azt mondják, túlságosan meghaladtam a koromat szellemileg, ezért nem tudok a korosztályommal kijönni."


Ezt a hipotézist könnyű ellenőrizni. Milyen iskolába jársz (középiskola? tagozat? hol van az országos rangsorokban?)? Szoktál nyerni tanulmányi versenyeket? Színötös a bizonyítványod kevés napi tanulás mellett is?


"Van egyfajta "küldetéstudatom", úgy érzem, van valami célja annak, hogy én ilyen vagyok."


Ezt a nagyfokő motiváló erőt fel kell használni valami konkrét célra. Keress magadnak szakterületet, ahol nyomulhatsz.


"minél többet tudok, annál messzebb kerülök az emberektől"


Nincs ilyen szabály. Van valami problémád az intimitással meg önmagad "elengedésével", de ennek nem az az oka, hogy sokat tudsz vagy kíváncsi vagy. Maximum az lehet az összefüggés a kettő között, hogy mivel az emberek világától félsz, ezért jobban az intellektuális érdeklődés felé fordulsz. Felcseréled az okot és okozatot.

2012. máj. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"Azt mondják, túlságosan meghaladtam a koromat szellemileg, ezért nem tudok a korosztályommal kijönni."


"Ezt a hipotézist könnyű ellenőrizni. Milyen iskolába jársz (középiskola? tagozat?"


Közép, kéttannyelvű gimi. Most végzek.


"hol van az országos rangsorokban?)?"


Nem tudom, amikor én oda bekerültem, még viszonylag jónak számított.


"Szoktál nyerni tanulmányi versenyeket?"


Igen, általános alsós korom óta. Legutóbb OKTV országos döntőn értem el 14. helyezést. Dicséreteket is mindig kaptam.


"Színötös a bizonyítványod kevés napi tanulás mellett is? "


Most éppen nem színötös (két négyesem van, általában a gimis öt évem alatt egy-kettő volt mindig), de ehhez hozzá tartozik, hogy -különösen az utóbbi időben- napi szinten szinte semmit nem tanultam.


"Van egyfajta "küldetéstudatom", úgy érzem, van valami célja annak, hogy én ilyen vagyok."


Ezt a nagyfokő motiváló erőt fel kell használni valami konkrét célra. Keress magadnak szakterületet, ahol nyomulhatsz.

2012. máj. 4. 22:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Tehát dicséretek és megnyert versenyek. Akkor hihető, hogy okosabb vagy a környezetednél. Egyetemen majd találhatsz a szintednek megfelelő embereket.


"Most éppen nem színötös (két négyesem van"


Jó, hát a színötös nem kötelező. Sőt, színötöse gyakran az üresfejű magológépeknek van. De egy nagyon jó bizonyítvány nem árt. Ha ehhez kevés tanulás párosul, az világosan kiadja a magas IQ-t.


Tehát annyi a dolgod, hogy megfelelő közegbe kerülj, ahol ki tudsz bontakozni. Egy erős egyetemre, ahol tudományos érdeklődésű emberek között lehetsz és kihívásokat jelent a tanulás. Kapcsolatokat kiépíteni az oktatókkal is, műhelymunkában részt venni, esetleg kutatói pályára lépni, vagy ha az nem tetszik, már egyetem alatt szakmai tapasztalatokat szerezni és utána karriert csinálni.

2012. máj. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia kérdező!

Írj egy levelet a szeretetpont@citromail.hu email cimre.


Nekem is ilyen "problémám" van, velem talán tudsz beszélgetni erről és talán el is tudom mondani azt hogy mi történik veled.


Várom leveled :)



Üdv.: Beni

2013. ápr. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!