Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Kornai Jánost tényleg jelölték...

Kornai Jánost tényleg jelölték közgazdasági Nobel díjra?

Figyelt kérdés
Mert ugye csak azt sose mondják meg, hogy adott ében kikből választották ki a díjazottat. Viszont azért tudományos körökben, "zuhanyhíradóban" azért ki szokott derülni/szivárogni a jelöltek neve is.

2012. máj. 6. 10:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Sosem adok hitelt az ilyen híreknek. Az biztos, hogy a jelöltlistát soha nem teszik publikussá.
2012. máj. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Olyen nincs, hogy Közgazdasági Nobel díj. Olyan van, hogy Közgazdasági Nobel-emlékdíj. Ha azt olvastad nobel díj, nem azt, hogy nobel-emlékdíj, akkor annak az igazságtartalma megkérdőjelezhető. Hogyan adjak hitelt egy olyan hírnek, ami még a díj nevét sem tudja? :)
2012. júl. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy lesz ilyen "okos" aki bár érdemi választ nem tud adni de azért belefog kötni ebbe.

A kedvedért akkor még egyszer megkérdezem (bár kétlem, hogy te képes lennél érdemi válaszra):

Kornai Jánost tényleg jelölték a "Svéd Bank Közgazdaságtudományi Díja Alfred Nobel emlékére" díjra?

2012. júl. 15. 15:27
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem akartam belekötni ember! Mivel nem tudom honnan szerezted az információdat gondoltam azért írod sima nobel díjnak, mert így hallottad. És akkor megkérdőjelezhető a hír valódisága. Ne oltsál rögtön. He ... :P
2012. júl. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Miért olyan fontos kérdése ez?


Egyébként nem. Nem jelölték.

2012. júl. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jajj de szeretem, amikor minden válaszoló ilyen g...i okos, maradtatok volna a pincében.


Kornait a '90-es években valószínűleg jelölték Nobel-díjra, mert a gazd. transzformáció akkor "foglalkoztatta" a bizottságot a keleti blokk rendszerváltásai miatt. Biztosak nem lehetünk benne.

2014. márc. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!