Szerinted megérdemelte-e Kertész Imre a Nobel-díjat?

Figyelt kérdés

Azért teszem fel a kérdést mert nemrég hallottam egy elméletet miszerint Kertész Imre Berlini hosszas tartózkodása folyamán megismerkedett a zsidó elittel és amolyan "barátságból" adták neki (protekcióval) a díjat.


Megvan a saját véleményem amit esetleg ki is szeretnék fejteni, de előbb kíváncsi vagyok másokéra, több szempontot szeretnék figyelembe venni.

A válaszokat előre köszönöm!


2010. jan. 13. 20:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

Hát művészetileg nem nagy cucc, de ugye manapság ami a holokauszttal kapcsolatos az nagyon megrázó és megható és komoly és fontos, persze csak ha egy zsidó szenvedéséről szól meg minden, nem zsidó ellenes a hozzászólásom, csak arra probalok rávilágítani, hogy a történelmet a győztesek írják... A győztesek pedig ezt írták...


Egyébként én úgy hallottam, hogy régen volt közép európai Nobel-díjas így fogták ezt az embert és neki adták, hogy ne legyen panasz, a témába meg így senki nem köthet bele mert az rögtön egy fasiszta, antiszemita disznó lesz.

2010. jan. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Nem.Írt egy harmadosztályú regényt a hetvenes években.Valakik nagyon erőltetik,hogy az emberiségnek bűntudata legyen a holokauszt miatt.Ezért kapta.
2010. jan. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Éppen olyan, mint Obama Béke Nobel-díja..Lehet neki is azt kellett volna adni.

Németéknél volt nagy, nekik köszönthei, az önszembenézésüket könnyítette meg (=magyarok nagyobb piszkok voltak mint német náci testvéreik)....

2010. jan. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Inkább No komment!!!
2010. jan. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a könyvet,és nem is néztem meg a filmet,így a kérdésre érdemben nem tudok válaszolni.

Azirodalmi Nóbel-dijat nem tudom milyen szempontok alapján ítélik oda,de pl.Solohov is megkapta a Csendes Don c.könyvéért.Azt sem tudtam végigolvasni,de amit olvastam belőle,aszerint még arra sem volt érdemes,hogy valaki a kezébe vegye.

2010. jan. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nyilván a németeket nem ez a mozzanat ragadta meg...Az se semmi...
2010. jan. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%
Hehe, egyik válaszoló nagyon jól megragadta. De Kertész akkora magyargyűlölő szar, és ráadásul írni sem tud, hát én pofont adnék neki (nem érdekel, hogy öreg), nem Nobelt. De mondjuk jól mutatja, hogy mennyit ér a Nobel a korábban említett Obama is, no meg hogy matekra nem adnak...
2010. jan. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
szerintem nem, én száz sokkal (tartalmilag nyelvészetileg és stilisztikailag) jobb művet tudnék mondani, aminek a kertész díját adtam volna. mindig vannak ún. irányzatok, tendenciák ami alapján odaitélik, de sok esetben az író személyisége is nagyot nyom a latba. én személy szerint elfriede jelinek irodalmi Nobel-díjával sem értek egyet.
2010. jan. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Előzőn jót mosolyogtam, az "irodalmi perverzió" közös bennük.. Csak az ember gyomra legyen rendben..:SSS
2010. jan. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%

nem. egyrészt az a regény pocsék. nekem főleg emiatt a "más szemlélet" miatt. egyszerűen idegesített, hogy az ő látásmódja szerint neki minden mindegy volt és így el lehetett viselni a tábort(most zsidó-nem zsidó lényegtelen, ami a táborokban az emberekkel történt az számomra borzalmas). olyan könyv, mintha nyaralni ment volna és arról írni. és ettől magasztalták fel annyira.

az persze egy dolog, hogy nekem nem tetszik, de egy interjúban kikérte magának, hogy hát ő azért nem magyar, hanem német, hisz ott nagyon rég, németül beszél. innentől nekem nincs magyar Nobel-díjas író.

2010. jan. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!