Az IQ tesztben az ilyen kérdésekre mi alapján kell válaszolni?

Figyelt kérdés

Az elején még tök egyértelmű, de a végén már vannak olyan kérdések, h attól függ honnan nézzük.

Szál melyik nem illik a többi közé?

Tigris Kígyó ponty

Na most nézhetjük úgy is, h a tigrisek van lába, de a kígyóznak nincs gerince, a hal vízi állat és meg sorolhatnám.

Nézőpont kérdése, és ez van a sikidomoknal is.

Valaki érti?


2012. máj. 17. 15:41
1 2
 11/18 anonim válasza:
a tigrisnek tudtommal nincsenek pikkelyei
2012. máj. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
30%

"Vááááá, te még nem ettél halat???? A halnak van gerince. És a 7 is prímszám. Amúgy.

Csók, drága, gondolkodj, mielőtt "megszólalsz"..."


Fogadd meg a saját tanácsod, és nézd meg újra a számokat... a 6os az egyetlen nem prím, tehát az a kivétel.


Egyébként meg odaírtam hogy "úgy tudom" a ponty is gerinces, szal nem voltam benne biztos, csak a porcos halak zavartak meg, hogy akkor most azok csak gerinchúrosok, vagy már gerinceseknek is mondják. sajnálom már vagy 10 éve nem tanultam biológiát. És nem volt kedvem kikeresni a wikin csak azért hogy pár troll ne köthessen belém.

2012. máj. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
75%
Betojok, itt tényleg ilyen síkok egyesek? A kígyó meg a ponty nem gerinces? De ehhez csak józan ész kell, ha van csontja akkor gerince is van, oszt cső.
2012. máj. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 GLadislaus ***** válasza:
57%

A ponty azért nem illik a többi közé, mert egy szótag, a másik kettő több; a kígyó azért nem, mert magánhangzóra végző, a többiek mássalhangzóra; a tigris hat karakter, a másik kettő öt.

Olyan módon találunk kivételt, amilyen módon akarunk.

Mit keres egy ilyen kérdés egy választós tesztben?

2012. máj. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 GLadislaus ***** válasza:
Az előbbi hozzászólásomban a végző=végződik. :)
2012. máj. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
és csak a tigrisben nincs dupla mássalhangzó (gy ty)
2012. máj. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

vszont nem azt nézik, hogy milyen logika alapján választott.


kitölt egy tesztet, A B C

azt nézik, a jó választ x-elte-e be, mert azt, hogy közben vajon mit gondolt, azt nem tudják megállapítani.

2012. máj. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Lehet, hogy úgy van, hogy a tigrisnek állandó a testhőmérséklete, a többinek nem. Pl.
2012. jún. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!