Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Pszichológia szakon szeretnék...

Pszichológia szakon szeretnék majd továbbtanulni gimnázium után milyen tantárgyakat érdemes felvenni emeltre? A bioszon kívül?

Figyelt kérdés
2012. máj. 23. 16:02
 1/8 anonim válasza:
Rengetegen töri emelttel jutnak be, de nem ajánlom, mert hasznát később a törinek nem fogod venni ezen a szakon. A biosz emelt nagyon fontos, mert lesz első félévben anatómia, utána élettan, majd harmadik félévben neuroanatómia, amin nagyon sokan meg szoktak bukni, aztán lesz még etológia is. Valamilyen nyelvből jól jön az emelt, mert később fel lehet venni angol nyelvű gyakorlatokat, és amúgy is a későbbiekben sok német/angol nyelvű cikket kell elolvasni, ha pl. olyan témában kutatsz, amire magyarul még nem nagyon utaltak. Melyik egyetemre szeretnél menni?
2012. máj. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem biológia és valamilyen nyelv (lehetőleg angol),ezeket fogod tudni hasznosítani.Nálunk pl. nem volt etológia és nem is lesz, a de a többi tárgy nálunk is van,és jól jön hozzájuk,ha jó vagy bioszból.
2012. máj. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igazából még nem tudom hova szeretnék menni ...annyira még nem néztem meg a dolgokat mert még csak első éves gimnazista vagyok! Nyelvekből sajnos nem vagyok túl jó de majd megpróbálok ráhajtani a dolgokra 3 év alatt csak összehozok egy kisebb javulást a mostanihoz képest..de addig még lehet elhatárolódok ettől az iránytól ,de mindenképpen valami biológiai irányba szeretnék elindulni..esetleg valami jó irányt amiben jól ellehet manapság helyezkedni? érdekel a természetvédelem illetve állatorvos is szívesen lennék csak sajnos nem bírom a vért :S
2012. máj. 24. 15:20
 4/8 anonim válasza:
kemia meg magyar
2012. máj. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 bodoran00 válasza:
úgyvan.kémia, magyar, biosz.
2012. máj. 28. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
a magyar biosz még egész jól hangzik de a kémia az nem az én pályám...
2012. máj. 28. 12:16
 7/8 anonim ***** válasza:
magyar-biosszal sztem csak magyar-biosz szakos tanárnak tudnál elmenni. a mi giminkben 11.ben nagyon sok lány ment biosz-magyar fakra, mert kitalálták h ők pszichológusok akarnak lenni. azért mert ennyi idősen szeret az ember lelkizni még nem azt jelenti h jó pszichológus lenne, és egy év alatt erre ők is rájöttek és szépen bioszról átmentek töri fakra. én nem tom mik kellenek a pszichológiára, de ha odamész ak sztem ne a magyar-biosz kombót válaszd :)
2012. máj. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kat09 válasza:
Természet/környezetvédőnek ne menjél, mert már azokkal is Dunát lehetne rekeszteni, de ha érdekel az orvosi irány, jó lehetőség pl. az OLKDA (orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus alapszak) Debrecenben vagy ehhez hasonló más helyeken is. Anat óra van, ott kell lenni, de töltheted elfordulva a sarokban állva is Ezzel lehetsz optikus, UH-s, röntgenes vagy laboros is
2012. jún. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!