Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Voltak a történelemben egyálta...

Voltak a történelemben egyáltalán jóképű emberek?

Figyelt kérdés
Persze biztos voltak, de kik? Én eddig akit láttam, mind ronda volt. XIII. Henrik, Napóleon, IV Sándor...stb.

2012. jún. 4. 22:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%
Szent László például. Vagy IV. (Szép) Fülöp. Elég bugyuta kérdés.
2012. jún. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%
A probléma ott kezdődik, hogy a szépség megítélése elég szubjektív és korról korra változik.
2012. jún. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
68%

Minden kornak megvolt a maga szépség ideálja.

Lehet,hogy te X.Y embert rondának tartasz,de az akkori korban a legjobb képűbb vagy legszebb lehetett.

Ahogy majd 100 év múlva is a mi szépség ideáljaink lesznek csúnyák.

De mondok pár embert.

IV.Fülöpöt már említették.A "szép" Fülöp nevet kapta.

Vagy VIII.Henrik is fiatal korában magas (az akkori korban igencsak magas majdnem 195cm ) szép embernek tartották.(nem az elhízott Henrikre gondolunk)

II. Lajos bajor király.A kor legszebb agglegényének tartották

III. Frigyes német király.Ő is a "Szép" Frigyes nevet kapta.

Minden kornak megvolt maga szépsége..

2012. jún. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
34%
Jó öreg lehetsz ha láttad ezeket az embereket;)
2012. jún. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
65%
Legjobb lenne, ha írnál valaki mai celebet, aki szerinted szép, aztán próbálnánk találni hasonló történelmi figurát :)
2012. jún. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
34%

tegnap 22:47 -nek

Ezt kinek írtad?? A 22:41-nek(nekem??) Mert akkor nem igazán értelek.Ki írta hogy látta őket?? Csak azt írtam hogy minden kornak megvan a szépségideálja,és akkor a felsorolt embereket tartották szép embereknek az akkor élt emberek..Mi volt olyan nehéz megérteni abból amit írtam??

2012. jún. 5. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 hollófernyiges ***** válasza:
65%

Ha már Napóleon, itt van Wellington, ő közelebb van a mai hollywoodi színész eszményhez.

[link]

2012. jún. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Nehogy már a történelmi figurákat a mai celebekkel vessük össze. Hol jönnek azok ehhez. Ha már összevetni akarsz, végy mai történelmi figurákat.


Minden korban voltak jóképű, szépnek tartott emberek, ahogy ma is. És ezeket minden korban ábrázolták, vagyis jó dokumentumok vannak a korok szépségeire. Ezután lehet összevetni Rubens vaskos idomú "gyönyörű" hölgyeit Michenangelo Dávidjával, vagy a görög, római szobrokkal, például a Milói Vénusszal. Ezeket akkori, szépnek tartott emberekről mintázták.

Aztán lehet elgondolkodni a szépség objektivitásán. És ha ezt le is írja, azon, hogy miért olvashat utána ezer különféle ellenvéleményt.

2012. jún. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Természetesen tisztában vagyok vele, hogy szubjektív, de minden bizonnyal van olyan személy, akiről általánosan elmondható. Úgy értem, hogy ha nem is tartja valaki ideálnak, akkor sem mondhatja, hogy ronda. (Ja, a fenti felsorolásban VI. Sándorra gondoltam.) Amúgy az általatok említettek közül szerintem II. Lajos a legjobb. Bár a fiatal Liszt sem rossz.:)
2012. jún. 5. 14:42
 10/20 A kérdező kommentje:
Jesszus, de fáradt lehettem! Fent VIII. Henrikre gondoltam...
2012. jún. 5. 14:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!