Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » ELTE-s pszichológa BA után...

ELTE-s pszichológa BA után mennyire nehéz bekerülni a BME/Károli MA-ra?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert mindenki szidja az ELTE-s pszichológiaképzést, de mivel BA diploma "úgysem ér semmit", ezért gondolom ha az MA-t már másik egyetemen szerezném meg, talán jobb munkalehetőségeim lennének a jövőben (plusz, a kutatás nem érdekel, jobban vonzanak a gyakorlatiasabb dolgok). Viszont nem tudom, hogy mennyire nehéz másik egyetemről bekerülni pl. a Károlira? (BME-vel más a helyzet, mert ott nincs is BA pszicho képzés ha jól tudom)

Hogy zajlanak a felvételik? (Ebben viszont az ELTE is érdekelne, mert arról sem tudok sokat) Hova a legnehezebb bekerülni?


2012. jún. 6. 01:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia

Nálunk van egy írásbeli(igaz-hamis teszt megadott irodalmakból) és egy szóbeli (szakmai és motivációs beszélgetés).A mostani évfolyamra fele-fele arányban vettek fel Károlisokat és külsősöket,szóval szerintem abszolút van esélyed.Az írásbelinél mindenki egyenlő esélyekkel indul,hiszen csak el kell olvasni a könyveket.A szóbelinél Károlisok is kaptak alacsony pontot és külsősök is magas pontot.Ott az a lényeg,hogy mennyire látnak elkötelezettnek,motiváltnak,vannak-e terveid a szakkal és mik azok,mit teszel értük.Az önkéntes vagy gyakornoki munkát végzőket ahogy én láttam különösen szerették,látták és értékelték az igyekezetet.Én is önkéntes vagyok már 2 éve,szóval neked is ajánlom,mert tök jó tapasztalatokat lehet szerezni.


22/L

Károli MA I. évf.

2012. jún. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a (megnyugtató) választ :) Gondoltam már önkéntességre én is, de nem igazán tudom, hogy hogy induljak neki, tudnál mondani néhány szervezetet?
2012. jún. 6. 19:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi érdekel?Milyen terület?
2012. jún. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Legszívesebben beteg/hátrányos helyzetű gyereknek, vagy hajléktalanoknak, esetleg szenvedélybetegeknek szeretnék segíteni.
2012. jún. 6. 23:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Beteg gyerekek:


[link]


Hátrányos helyzetű gyerekek:


[link]


Mindkettőnél dolgoztam már,szóval szívesen ajánlom őket neked.A többi területen nem vagyok annyira otthon,persze tudnék neked keresni a neten,de azt te is megteheted.Inkább olyat írtam,akiket ismerek.

2012. jún. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséged, már írtam is az Ágyszínháznak, remélem mehetek majd :)
2012. jún. 7. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!