Valaki nem mesél nekem a rendszerváltásról itt Magyarországon?

Figyelt kérdés
Valaki nem unatkozik nekem ennyire? Anya csak annyit mondott, hogy "én akkor pont terhes voltam a bátyáddal szóval nem érdekelt" -.-:D
2012. jún. 7. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

Szívesen mesélek, de egyszerűbb lenne, ha kérdeznél.


Amire elsőre emlékszem:

1. Jártunk tüntetni; akkoriban nagyon pofátlanok voltak a rendőrök; megaláztak és szájaltak. Persze 2006 októberében ez visszaköszönt, de nem ütöttek. Ha visszagondolok miként reagáltak akkoriban.... Nagy volt a szájuk, de fizikai erőszak csak különleges esetekben volt. 2006 októberében annál sokkal durvábbak voltak. A végén pedig akkor sem léptek már fel, amikor kellett volna.


2. Elleneztük az orosz nyelvet, nem akartuk többé tanulni. Aztán a tanár feltett egy kérdést:

- az nem előny, ha ismeritek az ellenség nyelvét?


3. Nehezen szoktak le a tanáraink az elvtárs megszólításról.


4. 1988. május 1.-én elmentem. Úgy éreztem, hogy az lesz az utolsó. Sokan éreztük, hogy Grósz (miniszterelnök) már más lesz. Grószról járt egy pletyka, hogy mit tett 1956-ban.


5. Májusban váltották le (pontosabban fel, mert elnökké avatták a pártban) Kádárt. Nagymamám sírt. Azt mondta, hogy végleg lezárult az aranykor. A szüleim elkezdtek vele kiabálni, hogy ez csak jó, mert már nem lehet megélni.


6. 1988 szeptember: már van Kisgazdapárt

Nagyon-nagyon sok párt alakul. Az MDF, az SZDSZ és a Fidesz még nem párt. Ja, Orbán Viktorék még nagy liberálisok!


7. Grósz elutazik, addig Pozsgay bejelenti, hogy 1956 népfelkelés volt. Nem meri forradalomnak mondani!!!

Pozsgay akkoriban még MSZMP-tag. Ez 1989 január.


8. Nyáron újratemetik Nagy Imrét.

Megismertem Krassó Györgyöt.

Amikor rehabilitálják Nagy Imrét, meghal Kádár - szinte percre pontosan.


9. Ősszel köztársaság kikiáltása és népszavazás (4 igenes).


10. Decemberben megbukik Ceasusecu. A bátyám határőr. Azért, hogy ne aggódjon senki az országban, sok kiskatonát hazaküldenek. A magyar katonai vezetők tudták, hogy nincs veszély. A bátyám is hazajön karácsonyozni.


Valami Sportcsarnokos Grósz beszédre emlékeszem. Azt mondta, hogy fehérterror lesz Magyarországon.


11. Beléptem egy pártba, még karácsony előtt :)


12. Kirobban a Duna-gate: az állambiztonság megfigyelte a pártokat. A Fekete Doboz a romániai események alatt jutott be a titkosszolgálat épületébe filmezni. Kulcsfigura: Végvári őrnagy.


13. Márciusban Marosvásárhely


14. Választások, MDF nyer

Onnan kezdve sor kerül egy csomó leleplezésre.


Ha kérdezel, válaszolok, mert sok emlékem van.

2012. jún. 8. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
25%
Röviden: MDF-re szavaztál, munka nélkül maradtál...
2012. jún. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, nem az MDF-re szavaztam, hanem egy olyan pártra, amelyik nem jutott be, de esélyes sem volt. Munka nélkül csak 1996-ban maradtam, de akkor 3 évre...

Soha nem szavaztam a "népszerű" pártokra, jól látszódott kikből állnak!!!!!

2012. jún. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
27%
gengszterváltás eh?
2012. jún. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!