FordPrefekt kérdése:

Lehet valakinek egyszerre önbizalomhiánya és magas önértékelése?

Figyelt kérdés
Tudom hogy látszólag egymásnak ellentmondó fogalmak, de előfordulhat?

2012. jún. 27. 08:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Én el tudom képzelni, hogy valamiben önbizalom hiányos, így egy másik értékes dolgot keres magában és igyekszik azt fényesíteni.
2012. jún. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 2xSü ***** válasza:
100%

„Fáradt meg együgyű, vagy tán csak jó vagyok” – József Attila


Előfordulhat. Sok ember van, aki valamilyen téren nem tud megküzdeni a körülötte jelentkező problémákkal, akadályokkal, ezért keres valami olyan világképet, ami alapján nem is kell megküzdeni vele, mert a problémákat, akadályokat lealacsonyítja. Láttam rá példát. Az illető továbbra is tudatában van annak, hogy valami nem stimmel, hogy nem tud helyzeteket kezelni, miközben benne van az is, hogy ilyen „alantas” dolgokkal nem is akar foglalkozni.


Lehet, hogy valaki tisztában van azzal, hogy mondjuk a szakmájában kimagaslóan nagy tudással, tehetséggel rendelkezik – sőt tarthatja magát többre is, mint amit mások tartanak róla –, miközben tudja, hogy más területeken meg képtelen hétköznapi helyzetekkel megbirkózni.

2012. jún. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. jún. 27. 16:36
 4/5 anonim válasza:
Szerintem ha létezik, akkor nálam jelen van.
2012. júl. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nálam is ez a jelenség áll fenn:)
2012. júl. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!