Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi a pszichológiája az itteni...

Mi a pszichológiája az itteni lepontozásnak?

Figyelt kérdés

Úgyértem miért teszik az emberek? Sokszor látom, amikor valaki abszolút jó választ ír és mégis le van pontozva.


De jópár olyan kérdés is volt, hogy mennyit keresel, és ha valaki nem azt írta be, hogy minimálbéren tengődik, akkor biztosan le volt pontozva. Ha átlagfeletti keresetet írt, akkor pedig 0-10% közötti értékeléssel bírt.


Másik tipikus lepontozós kategória pedig a családdal kapcsolatos kérdések, aki azt írja, hogy szereti a férjét/feleségét és nagyon jól megvannak, az biztos rossz értékelést kap.


De létezik még sok ilyen kategória amit megfigyeltem.


Irigység? Frusztrációk kiélése? Mi az ok?!


2012. júl. 7. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
A teljes névtelenség sokat segít a "kibontakozásban".
2012. júl. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Sokan azt a választ, amivel nem értenek egyet, lepontozzák. (Ez félig-meddig még érthetö)

2. Sok ember egyszerüen élvezi, hogy BÜNTETLENÜL tud másokat bosszantani, meg véleménye szerint megalázni.

3. A pontozásért is jár pontszám, van, aki egyszerüen a saját százalékát akarja emelni.

4. Van, aki csak idióta és ezt jó szórakozásnak tartja.

2012. júl. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Főleg a "mi a véleményed..." kezdetű kérdéseknél vettem észre, hogy sokszor lepontozzák azt, akinek véleményével nem értenek egyet. Pedig a válasz teljesen hasznos, hiszen a kérdés a válaszoló véleményére vonatkozik.
2012. júl. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
mert gyíkok
2012. júl. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Komplexusok.
2012. júl. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Nagyon sokan vannak, akik nem adnak hasznos tanácsot, egyszerűen képtelenek rá, mert képtelenek az értelmes gondolkodásra.... És a helyett, hogy a saját képességein fejlesztene, hogy az ő átlaga jobb legyen, megpróbálja lerontani a másikét.... Nagy részben irigység is az oka... És ha mondjuk nem ért a válaszolóval egyet (pedig az teljes mértékben jó válasz a kérdésre) egyszerűen lepontozza...


És persze azt hiszik, hogy nagyon poénos, ha azt a tudatot ébresztik az emberben, hogy nem ad jó válaszokat... Az ilyen lepontozóknak el kellene gondolkodniuk azon, hogy értelmes dolgot csinálnak-e...


Nekem legalábbis ez a véleményem... :)

2012. júl. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!