Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miről írjak könyvet előbb a...

Miről írjak könyvet előbb a négy közül: (1) a környezetvédelemről, vagy (2) a világnézeti/vallásfilozófiáról, vagy (3) az etikai/életfilozófiáról, vagy esetleg (4) a társadalmi/politikai filozófiáról?

Figyelt kérdés
Mindről akarok majd írni, de ahhoz, hogy előbb kész legyen valamelyik is, rá kell koncentrálnom valamelyikre. Csakhogy egyik nap ezt akarom, másik nap azt. Mellékinformációk: a környezetvédelmit ingyen akarom adni elektronikusan, itt egyedül nem baj ha nem tökéletes az angolom, és már el is kezdtem, fenn van a neten, bár a tárhelye néha nem működik. A többit titokban írnám, lehetőleg pénzért.

2012. júl. 11. 23:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Inkább egyikről se.
2012. júl. 12. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Kezdd az ingyenessel. Ha van referenciád, előbb állnak veled szóba a kiadónál.


Sőt, talán még jobb, ha először tudományos folyóiratokban próbálsz meg publikálni. Ha ott átmennek a cikkeid, akkor biztosabb lehetsz benne, hogy minőségi és megalapozott munkát adtál ki a kezedből.

2012. júl. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mindenhez értesz?
2012. júl. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A tudományos folyóirat azért nem jó, mert valószínűleg elvennék tőlem a jogot, hogy közkinccsé nyilváníthassam a művemet később. Egyébként ezekhez a dolgokhoz szerintem nem kell képzettség, csak bölcsesség és eredeti gondolatok... és igen, én bölcsebbnek tartom magam kortársaim nagy részénél.
2012. júl. 12. 10:08
 5/13 anonim ***** válasza:

Ja nem kell képzettség. Aha. Elég ha csak elpuffogtatsz néhány közhelyet, és ráfogod, hogy "eredeti gondolat". Oszt' honnan tudod, hogy tényleg eredeti-e, ha nem olvastad mások műveit?

A környezetvédelem például biológia, kémia és földrajz, vegyítve gazdaságtudománnyal. Hogyan írsz mondjuk a szennyezett talajok remediációjáról, ha nem értesz hozzá? A testvérem például főiskolai szakdolgozatot írt hulladék-újrahasznosításról, igaz nem csak ilyen "vidd a szelektívbe" jellegű bölcsességekről, hanem számokkal, adatokkal megtűzdelve. (Milyen kft hány tonnát, mennyi a magyar kibocsátás, milyen összetételű, stb.) Ezekhez érteni kell, még ha nincs is diplomád, akkor is baromi sok szakkönyvet kell elolvasni. Nem elég a nagy arc.


Vagy például vallásfilozófia... melyik vallásokat ismered részletesen? Stb stb stb.

2012. júl. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A környezetvédelemnek inkább a politikai/szociális vonatkozásairól írnék. A vallásfilozófiában vagyok otthon a leginkább.
2012. júl. 12. 16:01
 7/13 anonim ***** válasza:
Midnenhez értesz, van mondanivalód, szeretnéd a gondolataidat világgá kürtölni, de mellette pénzt is keresnél... inkább menj politikusnak. Garantált, hogy minderre lesz lehetőséged.
2012. júl. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Oké, a politikusságra gondoltam már, de én inkább a saját akaratomat akarom véghezvinni és nem más politikusokat szolgálni, és nem vereséget szenvedni a párttársak tökéletlenségei miatt. Lehetséges? Szerintem igen, de ehhez a könyvírás a legjobb utak egyike szerintem.
2012. júl. 26. 18:45
 9/13 anonim ***** válasza:

"Oké, a politikusságra gondoltam már, de én inkább a saját akaratomat akarom véghezvinni és nem más politikusokat szolgálni, és nem vereséget szenvedni a párttársak tökéletlenségei miatt. Lehetséges? Szerintem igen, de ehhez a könyvírás a legjobb utak egyike szerintem."


Ahogy egy 14 éves gyerek elképzeli.


1) Sok olyan politikust ismersz, aki könyvet írt, és EZÁLTAL lett politikus? (Tehát nem arra gondolok, aki előbb politius lett, majd könyvet írt.) Kinek a példája alapján gondolod azt, hogy a könyvírás a legjobb utak között van?


2) Ha nincsenek párttársaid, hogyan akarsz betölteni 101 helyet a parlamantben?


3) Ha jól értem, az egészet úgy képzeled, hogy kiállsz a nép elé, hogy "én írtam ezt a jó kis vallásfilozófiai könyvet, most válasszatok meg". Szerinted hányan olvasnak el egy vallásfilozófiai értekezést, és hány ember jut ezek közül arra a következtetésre, hogy ez a szerzőt egyenesen a parlamentig kéne juttatni?


4) Mi a saját akaratod? Mi a programod?

2012. júl. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Inkább befolyásolnám az egész világot egy kicsit, mint csak Magyarországot nagyon. Tehát pl. az amerikai, nyugat-európai politikusok elolvasnák az írásaimat, és ez visszahatna a magyar politikára is. Egyébként ha népszerű lenne az, amit a könyveimben leírtam, akkor szerintem már szinte nyert ügyem lenne. Ráér akkor is pártot alapítani, ha kell; de lehet hogy nem kell mert lesz olyan párt ami egy az egyben átveszi. A cél természetesen, újragondolni az igazságosságot, a szabadságot, az életszínvonalat és a fenntarthatóságot; hogy lehetne másképpen.
2012. júl. 27. 10:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!