Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Minek tanuljak tovább? Történe...

Minek tanuljak tovább? Történelem tanárnak vagy politológusnak?

Figyelt kérdés
Lehet h nem ebben a témakörben kell ezt a kérdést feltenni de remélem kapok rá választ.
2009. júl. 14. 13:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ha intelligensnek tartod magad és szívesen tanítanál is, akkor töritanár. Szerintem nemesebb, értéked adó hivatás, ráadásul a jelenlegi tanárok jó része inkább kényszerből megy tanárnak, ami az oktatás színvonalát is rontja.
2009. júl. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszadóval teljesen egyet értek, csak úgy gondolom h nem becsülik meg eléggé a tanárokat. Nem tudok dönteni.
2009. júl. 15. 11:47
 13/15 anonim válasza:

kedves "töritanár"! hol volt benn a kérdező kérdésében, hogy ajánljatok szakmákat/mi legyek, ha nagy leszek?:) biztos bennem van a hiba, hogy nem láttam:)

gondolom te is kényszerből lettél pedagógus, nem úgy, mint hál istennek többségben levő munkatársaid:)


egyetértek a 10:43-assal, nem értem, hogy miért nem lehet megbecsülni az ÉRTELMES pedagógusokat, hiszen nagyon szép, komoly és fontos munkát végeznek.

a leendő politológus:)

2009. júl. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A politolóus tanoncnak: képzeld én a szakmai elhivatottságból lettem pedagógus, régóta elismert tagja vagyok ennek a társadalomnak, csak sajnos néha az ilyenek, mint te szomorítanak el kissé, és kérdőjelezk meg a pedagógiai munka hatékonyságát. Olyan nincs, hogy valaki kényszerből pedagógus! ki/mi kényszerít rá bárkit is, hogy " a nemzet napszámosa" legyen? rengeteg munka, energia, közdés nem túl extra bérért. De ha te jobban tudnád, válts szakmát és csináld!

Részemről itt befejezettnek tekintem a kettőnk közötti vitát. Szörnyű lehet ilyen savanyúan, humor nélkül élni...

Bocs az OFF-ért kedves kérdező, véleményemet változatlanul fenntartom, remélem te nem érted félre és nem akadsz fennt rajta.

2009. júl. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
74%

nemzet napszámosa?:) neeeee:) ebből látszik, hogy mennyire utálod a foglalkozásod:)nem leszek tanár, mert nem az a szívem vágya, de azért köszi:) ne lennének kényszer pedagógusok?:) ugyan...tudod, azok akiket nem vettek fel, ahova nagyon akartak menni, "csak" ilyen-olyan tanári szakra, gondolták elvégzik, mert az mégse "menő", hogy diplomával sorra menjenek dolgozni(van pár történelem szakos ismerősöm, sőt olyan is, aki már tanár). ez egy létező jelenség, csak ezek szerint hozzád nem jutott el az info:) na de tényleg nem érdekel tovább a vergődésed, sok sikert az életedhez!

tényleg bocsánat az offért kérdező, csak az ilyen emberek baromira felidegesítik "humortalan kis életem mindennapjait":)

2009. júl. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!