Hogyan lehetek mentalista?

Figyelt kérdés

Szeretnek picit jobban erteni azokhoz a dolgokhoz amikhez ok ertenek, szeretnem jobban ismerni az emberek reakcioit.

Hogyan lehet eszre venni ha valkai hazudik, titkol valamit, vagy eppen hogyan lehet manipulalni az embereket. :)

Erdekelnek ezek a dolgok, es valahogy ugy vagyo kvele, hogy minnel tobbet szeretnek tudni (ezekrol a dolgokrol.. :DD)


17/F



2012. júl. 22. 19:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Tanulj pszichológiát.
2012. júl. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ha az a legjobb mondja, es legegyszerubb, akkor ugy lesz.
2012. júl. 22. 23:39
 3/16 A kérdező kommentje:
De vegulsi nem akarok olyan melyen bele menni a temaba.
2012. júl. 22. 23:39
 4/16 anonim ***** válasza:
Akkor ne tanulj pszichológiát és várd, hogy a tudás munka nélkül beleszáll a fejedbe.
2012. júl. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Anonymus8878 válasza:
ismerned kell a nonverbális kommunikációt a mimikát a testbeszédet jó megfigyelő és következtetőképesség kell hozzá és persze a szihológiát sem árt ismerni
2012. júl. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Szerintem az eleg sok mindenrol szol..azert nem fogok kulon iskolaba jarni ha nem muszaj, hogy csomo olyan dolgot is tanuljak ami annyira ne merdekel.

Engem inkabb csak ezek a reszek erdekelnek, talaltam roluk par konyvet, elkezdem olvasgatni....tanulmanyozni a dolgokaat.....megfigyelni.

Tanulas nelkul nem fogom tudni, nyilvan tanulok...ha kell azt is..de ha nem muszaj...

Nem profi szeretnek lenni...csak valamilyen szinten koynitani hozza.

2012. júl. 23. 22:52
 7/16 anonim válasza:
Mindenkinek van ilyen képessége, van, aki jobb benne, van, aki kevésbé. Ez alól az autisták képeznek kivételt, nekik nincs. A mentalizáció arra való, hogy ki tudd számítani, mit akar a másik, hogy bejósold az ő viselkedését. Már az ősembernek is szüksége volt erre. Több szintje van, az első szint, amikor azt gondolom, hogy mit gondol a másik, a második, amikor azt gondolom, hogy a másik azt gondolja, hogy én azt gondolom...és így tovább. A legjobb mentalisták a krimiírók, mert az embereket az orruknál fogva tudják vezetni, és mindig mást gyanúsítanak. Testbeszéddel kapcsolatban: az arcunkat jobban tudjuk kontrollálni, hogy ne hazudjon, de a lábak többet elárulnak. Azért remélem megfelelő dolgokra használod majd a képességeidet!
2012. júl. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt írtam, hogy szervezett oktatás keretein belül tanuld. Az iskolákban, egyetemeken nem igazán tanítanak semmit, csak megmutatják, hogy hogyan és mit tanulj meg ahhoz, hogy érts egy adott dologhoz. Persze, vannak előadások meg gyakorlatok, de amit például egy diploma megszerzéséig megtanulsz, 99%-ban magad tanulod meg, autodictata módon. Szóval ha érdekel a mentalizmus, kezdj el magadtól tanulni pszichológiát. Kezdd a wikipédiával, majd olvasd ki és tanuld meg oda-vissza az mbti.tarhely.biz-t. Vegyél könyveket és olvasd el őket. Böngészd itt gyakorikérdeseken a mentális egészség rovatot, ott is rengeteget lehet tanulni az emberi viselkedésről, gondolkodásról, ráadásul csomóan kérik, hogy vájkálj a pszichéjükben. Tanuld meg manipulálni saját magadat, és ha az már megy, képes leszel manipulálni másokat is. Meditálj, fedezd fel a saját elmédet és ezáltal megismerheted az emberi gondolkodás rétegeit. Olvass neurológiáról, neurokémiáról. A neurotranszmitterek gondolkodásra, viselkedésre és érzelmekre gyakorolt hatását érdemes oda-vissza tudni, mert a viselkedés és motiváció főbb okai bennük keresendők. Végezz ártatlan pszichológiai kísérleteket. Csinálj furcsa dolgokat és figyeld az emberek reakcióit. Figyelj, mindig figyelj. A megfigyelésen van a lényeg. Az utcán sétálva figyeld meg az embereket és a reakcióit a legapróbb változásra, amit a viselkedésedben kísérleti céllal ideiglenesen módosítasz. Pl. nagyjából azonos magasságú és testtömegű, azonos nemű ember egyenesen néz előre amíg elmegy melletted, ha te elnézel, megvakarod a fejed, lehajtod a fejed vagy valami, de ha kihúzod magad és egyenesen nézel előre, ő fogja csinálni ugyanezt. Nagyobb darab emberekkel is el lehet ezt játszani, egy bizonyos méretkülönbségig el lehet náluk érni a behódoló viselkedést. Ez persze nem tudatos. Ha megfigyeled saját magadat, amíg elmész egy nálad idősebb/nagyobb darab ember mellett, kényszert érzel arra, hogy elnézz valamerre, vagy valamit csinálj, kellemetlen egyenesen előre nézni. De ez csak egy példa a sok közül. A legapróbb viselkedésrészletben is fel lehet fedezni ösztönös darabkákat, kutasd fel őket. Az emberek a cselekedeteik nagyon nagy részét nem tudatosan végzik. Az a lényeg, hogy folyamatosan foglalatoskodj ezzel és idővel képes leszel olyan dolgokat észrevenni és olyan dolgokat elérni, amiket amúgy nem, vagy csak nehezen tudnál.


Persze ennek ára is van: soha többet nem leszel képes a régi módon szemlélni sem saját magadat, sem az embertársaidat. Ha eljutsz odáig, hogy szinte mindig látod a motivációt, ami az embereket vezérli, oda az izgalom. Hirtelen nem lesz olyan érdekes emberekkel lenni, mert csak egy rakás robotot látsz majd. Beleértve saját magadat is. Ha túl mélyen beleásod magad ebbe, elmehet a kedved az élettől.

2012. júl. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Na igy mar egesz ertheto ahogyan leirtad. Koszonom szepen! Sokat segitettel. :)



Mar nagyon sok mindent maskepp latok mint egy atlag ember. :/

Sok mindenrol olvastam, sok mindent tanulmanyoztam eddig is, es neha kicsit zavar is a dolog... hogy nem azt latom es nem ugy fogok fel dolgokat mint tobbi ember.

De van benne jo is, szeretem ezt. :)

2012. júl. 27. 19:11
 10/16 anonim ***** válasza:
51%
egyél sok mentolt.
2012. júl. 28. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!