Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi okozta szerinted az ókori...

Mi okozta szerinted az ókori Görögország hanyatlását?

Figyelt kérdés
Miközben az Ókorban különösen a klasszikus időkben az egész Mediterráneum kereskedelmét bonyolította, és levert egy világbirodalmat?
2012. aug. 1. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Róma.
2012. aug. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

Ha szétnézünk a Földön, az ókori kultúrák mind hanyatlásnak indultak, már a középkorban, de leginkább az újkorban. Kína viszont feljön újra. Lehet, hogy majd a többiek is követik.

Konkrétan a kérdésre nekem az az elképzelésem, hogy az ókori kultúrák egy korábbi civilizáció nyomdokain fejlődtek ki. Konkrétan úgy képzelem, hogy valami katasztrófa miatt elpusztult egy fejlett civilizáció, de helyenként néhányan kisebb embercsoport fennmaradt. Közülük néhányan még emlékeztek, vagy őseiktől még megörököltek egy bizonyos tudást, és azt próbálták újra megvalósítani. Pl: padlófűtés a római lakásokban, fürdőkultúra, Periklész demokráciája Athénban, a matematikai tudás, az építészet a közelkeleten, stb. Lassanként aztán ezek is elfelejtődtek, és a középkorban elöről kellett kezdeni mindent. Különféle olvasmányok által jutottam erre a gondolatra.

2012. aug. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Milyen világbirodalmat vert le? Ha a perzsákra gondolsz az Nagy Sándor volt, aki nem volt görög.

összetett probléma ez, de Hellász nem bukott el a szó klasszikus értelmében. Kis államokból állt, melyeket a feltörekvő, egységes Róma könnyen legyőzött, de a római katonák jelenlétét és az adók fizetését leszámítva az élet ment tovább. A kultúra és a nyelv megmaradt, sőt a római kultúra része lett. Később a kereszténység megjelenésével, és a hatalom Bizáncba helyeződésével pedig Hellász egy új birodalom alapja lett. Én ezt nem nevezném hanyatlásnak.

2012. aug. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A görög-perzsa háborúkra gondoltam első körben, de Nagy Sándor is egy tucat görög zsoldossal harcolt, meg a hellenisztikus kultúrát ápolta, a diadokhosz államok görögül beszéltek, a makedónok görögnek tartották magukat annyira, hogy Héraklészig vezették vissz a királyi család származását, kérték az Olümpiai játékokra való felvételük, stb. Ez szerintem ugyanúgy volt görög, mint makedón siker.
2012. aug. 2. 17:51
 5/7 anonim ***** válasza:

A széthúzás, az Athén és Spárta közti háborúk okozta kivérzés.

A túl sok filozofálás, szépelgés. Róma bezzeg nem szépelgett.

A Perzsa Birodalmat már a klasszikus görög államokat leigázó, *nem egészen görög* Makedónia győzte le.

Legyőzte, de nem leverte. A vezető réteg hellén lett, de Nagy Sándor halála után újra önállósodott Perzsia.

2012. aug. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
demokrácia nem egy hosszú életű folyamat ...
2012. aug. 6. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A demokrácia nemcsak rövid életű, hanem ámítás is. Egy osztály döngeti a mellét féltéglával, hogy az egész nép nevében gyakorolja a hatalmat.


A demokrácia két diktatúra közti átmenet, addig tart csak, amíg az egyik erő le nem győzi a másikat.

2012. aug. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!