Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Végrendeleti örökösként...

Végrendeleti örökösként örököltem két lakást. Az egyik lakást, mint kötelesrészt, átadtam. Most előkerült egy újabb unoka, aki rajtam követeli az ő kötelesrészét. Szerintem az övé az átadott lakás fele. Igazam van?

Figyelt kérdés
Jog. Öröklés. Köstelesrész

2012. aug. 6. 19:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

kérlek, írd le, hogy az örökhagyónak kik / kik voltak a leszármazói

Szerintem igazad van. mert a köteles rész annak a fele, amit örökölnének különben. Tehát az örökség egyik fele az összes örökösnek jár kötelesrészként, a másik fele pedig neked.

Viszont nagyon nem mindegy, hogy természetben ki mit kap (pl, te kapsz két fél lakást, és ők is felet-felet.)

Nem lehetett volna másképp intézni (ajándék, eltartás)?

(nem vagyok jogász).

2012. aug. 7. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Az örökhagyónak egy fia volt a leszármazója, aki ugyan a per végére elhunyt, így az ő fia, vagyis az örökhagyó unokája vette át a kötelesrészt, az örökség felét, vagyis az egyik lakást. Megjegyzem, életében a nagymamára egyik unoka sem nézett rá. A nagyi 2006-os halála óta a másik unoka most került elő.
2012. aug. 9. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!