Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy lakás alaprajza v. bármely...

Egy lakás alaprajza v. bármely alapterületű síkidom mértani közepét - ami nem kör - hogyan tudom egyszerűen megkeresni?

Figyelt kérdés
2012. máj. 14. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:
A súlypontjára gondolsz? Felbontod olyan síkidomokra, amiket már tudsz kezelni. Nem csak a kör egyszerű, hanem a téglalap és a háromszög is. Ezeknek egyenként meghatározod a súlypontját, majd veszed a súlyozott átlagukat.
2012. máj. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha súlypontra gondolsz, akkor úgy van, ahogy az első mondja, viszont kétféle súlypont van:


1. Területsúlypont: Sx=ΣAixi/ΣAi és Sy=ΣAiyi/ΣAi


2. Vonalsulypont: Sx=Σlixi/Σli és Sy=Σliyi/Σli

2012. máj. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze mindkettőre van szerkesztési eljárás, néha ez könnyebb is.
2012. máj. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, ez a súlypont. Egy bescannelt képen egy körbehatárolt területnek a súlypontját keresném, és oda egy jelölést tennék. Milyen programban és hogyan készíthetem?
2012. máj. 14. 19:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha rajzprogramba csináltad (pl. cadbe) akkor van súlypontszámítás, autómatikusan kiszámítódik. Ha papíron van, akkor te számítod ki a súlypontot, úgy ahogy leírtam.
2012. máj. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!