Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mit gondoltok a magyar őstörté...

Mit gondoltok a magyar őstörténetről? Magyar nyelv eredetéről?

Figyelt kérdés

2012. aug. 6. 19:44
 1/4 anonim ***** válasza:
62%

Hát az őstörténelem legrégebbi részeiről kevés feljegyzés maradt fent. Ennek oka az hogy később átjáróház itt aztán jött-ment mindenki kersztül-kasul. -Gondolok itt török tatár stb megszállásokra. E korszak után meg már főleg szemétbe lehet dobni a történelemkönyveket ,mert arra fordították az emberek tudását amerre érdekük állt a vezetőknek. Gondolok itt Pl a finnugor nyelvrokonságra amit még nagyon sok ember darál ha megkérdezik tőle milyen nyelvrokonságba állunk valamelyik országgal. Ez mára kiderült hogy egy kamu ,semmi közünk nincs a finnugorokhoz csak akkor nagy kereskedelmünk(bizniszünk) volt velük.

De sok ilyen anomália van a történelemben.

Mert sehogy nem összerakható a történelmünk se időbe se a többi ország történelméhez képest. Ez abból ered ,hogy mindenki hazudik meg nagyít.. Ez az igazság! Egy hazugságba élünk és ha kiderül valami szégyenfolt azt rögtön tagadják támadják hivatalból. "-Az nem úgy volt!!

Ilyen például a holokauszt. Több ember kér kárpótlást a holokauszt után mint amennyi ember élt a 2.VH után a földön.

Vagy hogy Szlovákiának saját 1000 évre visszanyúló történelme van. (Nem is létezett Szlovákia hisz a 2wilágháború után vették el Magyarország területétől.

2012. aug. 7. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%

Jó sztori, érdekel, főleg a Géza előtti viselt dolgaink, de az Árpád-házról is jó lenne még egy-két dolgot tudni.

Végülis, 1000 év történelmünk van, de az előzővel egyetértek, mert még a húsz évvel ezelőtti eseményekkel sem vagyunk tisztában, miért lett vége a szovjetúniónak, ki lépett hatalomra, hova lett az állam vagyona, stb.

Akkor hogyan is lehetnénk tisztában a középkor eseményeivel?

A magyar nyelvről is sokat hazudnak, ne ülj fel az olyan baromságoknak, hogy a sumerok rokonai vagyuk, sőt annak se, hogy a finneknek. Nincsenek rokonaink. Csak rengeteg nép, aki megszállt minket, és átadták a kultúrájuk egy részét.

2012. aug. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%

Ebben a témában nagyon jó és érdekes beszélgetéseim és olvasmányaim voltak. Sajnos egy olyan téma, amihez higgadt és értelmes emberek kellenek, akik előbb tanulnak és aztán beszélnek.

Nekem az a kedvencem, amikor a nyelvrokonság-vitát DNS-es érvekkel akarják eldönteni (érted: beszélt nyelv és a DNS????).

A nyelv eredetéről (mivel nem vagyok nyelvész), elolvastam nagyjából tucatnyi tanulmányt. Olyanokat, amiket nyelvészek írtak. Az, hogy van finnugor (és a finnugor nem azonos a finnekkel, sajnos ma már ezt ki kell emelni) hatás, számomra egyértelmű.


Az őstörténet más dolog. Írott források nagyon csekélyek, a régészeti leletekre kell hagyatkozni. Emiatt sajnos pont azokra a kérdésekre nem tudom a választ, ami érdekel. A "Magna Hungaria" előtti kor... Számos könyvet (komolyat) elolvastam, nagyon sok leletről láttam felvételeket, hallgattam meg vitákat és ma már abban sem vagyok biztos, amiben 20 éve még az voltam.

2012. aug. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
4%

A magyar nép 100 év múlva genetikailag cigány lesz. Európa addigra geopolitikailag akkora súllyal sem fog latba esni a világban, mint ma. Magyarország addigra kb.: afrikai országok szintjén, vagy az alatt lesz. Nem hiszem, hogy bárkit érdekel a magyarkodás, ami egy áltudomány. A nyelv egyértelműen finnugor-uráli eredetű, ez tudományos tény. A lakosság a környező szláv-germán népekkel 90%-ban azonos génállománnyal rendelkezik, ez is tudományos tény. A kultúra tekintetében a magyar elit kultúra európai gyökerekből sarjad (görög, latin, francia, német, angol, orosz irodalom, zeneirodalom, festészet, építészet, filozófia (elsősorban antik görög, klasszikus francia és német, és modern német), Zrínyi Szigeti veszedelme például Vergilius Aeneisével nyit.


A populáris kultúrának nevezett okádék pedig Amerikából és az angolszász területekről ömlik.

2014. júl. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!