Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek érteni fogják 500...

Szerintetek érteni fogják 500 év múlva a mai magyar nyelvet?

Figyelt kérdés

sok az érthetetlen,számomra katyvasz szöveg a magyar irodalomban,nehezen érthető,nincsenek meg a ragok vagy mittom én hogy mik.ha meg régebbre nyúlunk vissza az időbe,akkor meg a Mária siralom vagy mi az meg valami katasztrófa.jó,a nyelvújítás is beletett persze h más a nyelv.

ha ezek a kérdésen valami úton módon fennmaradnak itt a GYÍK-on nem fogják ezt se megérteni félezer év múlva?3012-re meg olyan lesz számukra mint nekünk az 1000-es évekbe írt szövegek??



2012. jún. 6. 21:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Beza'
2012. jún. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%

Reménykedjünk ,hogy ez amit most leírtál nem fg megmaradni 10 évig se:)

Lehet ám gyalázni a halotti beszédet ,de ezzel csak magadat húzod le.Itt ahol vannak írni tudó emberek is a vessző meg a pont nem flancolás..

2012. jún. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
36%
Szerintem a magyar miatt me aggódjunk: régi költőink közül mindegyiket meg lehet érteni ( oké.vannak nehezebb estek). De mondjuk az angolok pl. nem tudnak Shakespeare-t olvasni eredetiben: annyit változott a nyelv!
2012. jún. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 hollófernyiges ***** válasza:
24%
Ez csak legenda, tudnak. Csak pár szóhoz már magyarázat kell, éppúgy mint ahogy helyenként nekünk is kell segítség Heltai Gáspárt olvasva (elnézést azoktól akik napi szinten használják az ageb és esztrág szavakat :)
2012. jún. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

2-es.én nem így szoktam gyalázni valamit,jobb ha nem írok olyat ide mert kihajítanak az oldalról. :)nem az Ómagyar Mária siralom,a Halotti beszéd,meg a Tihanyi apátság alapító levele a szörnyű,hanem a szövegkörnyezet a mai ember számára érthetetlen,hacsak nem az ómagyar nyelvben járatos professzor.ezek az első írásos emlékeke a magyar nyelvből,szóval tisztelem ezeket az írásokat.elnézést attól aki ezt félreértette,lehet hogy rosszul fogalmaztam. :)


és a kérdés nem a pocskondiázásról szól,hanem a magyar nyelv változása a téma.

2012. jún. 7. 08:09
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

500 év múlva nemhogy magyar nyelv nem lesz, de ember se a Földön.

Globális felmelegedés, édes víz hiánya...

2012. jún. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

6# legyünk optimisták. Lesz :) Nehéz megjósolni, hogy fog egy nyelv változni. Ezt többségében befolyásolhatja az uralkodó nyelvi trendek.


egy időben a francia és a német volt a világnyelv. S vettünk át akkor is tőlük szavakat, minthogy az angolból is merített a magyar az utóbbi időben, köszönhető az internetnek és még egyéb más tényezőnek. Későbbiekben a Kínai lehet az új világnyelv, sokak szerint már az is.


Érdekes az oroszból, nem ragadt meg sok szó a magyarban, legalábbis nem találkoztam vele még. Lehet, hogy van, nem azt mondom, hogy nincs. Csak nem találkoztam vele, vagy nem tudok róla.

2012. jún. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ha optimista vagyok, és nem hal ki az emberiség, akkor valszeg az emberek 90%-a angolul fog beszélni. A globalizáció benyeli a nemzeteket.

Azt se felejtsük el, hogy a nyelv egyre nagyobb iramban változik. Pl.: 1900 és 1930 között nem változott annyit, mint 1980 és 2010 között. Korábban egy egész évszázad is eltelt változás nélkül.

2012. jún. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"A globalizáció benyeli a nemzeteket."

A 18.-19. században meg mindenki azt mondta hogy a nagy, gyorsan terjeszkedő hatalmak (Nagy-Britannia, Franciaország, Poroszország, Oroszország) úgyis felosztják a világot, a kis nemzetállamoknak nincs jövője. S lám, most mégis itt van egy független Magyarország, sőt, nálunk kissebb nemzeteknek is van saját országa mint Szlovákia, Észtország, Albánia.

A globalizáció mértékének is van egy megszabott "plafon", amitől nem fog jelentősen nagyobb hatást kiváltani.

2012. jún. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Koszovó, Montenegró sötöbörö sötöbörö. Bár nagy az esély arra, hogy cégállamok fognak kialakulni, ez az egyik lehetséges irány, a másik a teljes világkormány megalakulása. Mindkettőre megvannak a törekvések. Lássuk melyik irányzat fog győzni.
2012. jún. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!