Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Pusztán érdeklődésből: Kinek...

Ájron kérdése:

Pusztán érdeklődésből: Kinek mennyire tetszene, ha az idő számításunkban a holdra szállás lenne a 0. év? Mekkora konfliktusok lennének a vallásos és a normális emberek közt?

Figyelt kérdés
Eltekintve a naptár változtatás költségeitől persze.
2012. szept. 12. 20:45
1 2
 11/16 anonim válasza:
Kérdező! Ezek szerint én nem vagyok normális ember? Hát köszönöm szépen! És még ti mondjátok hogy ti jó emberek vagytok.
2012. szept. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Ha mi erőszakosak vagyunk, mi legalább nem fogjuk egy nem létező égi emberkére. Pl keresztes hadjáratok, inkvizíció, boszorkányüldözések, az egy ház reformációknál történt vérengzések. Mi nem bújunk el egy illúzió mögé.
2012. szept. 14. 16:46
 13/16 anonim ***** válasza:

nem olvastam végig az eddigieket, csak egybe bele-beletekintgettem.


Azt gondolom, hogyha már 1000 évvel elmúlt volna a holdra szállás, akkor esetleg oké. De én nem akarok minden egyszerű adatnál i.e. jelzést használni, és negatív irányba számolni. idősebbeknél még a születési dátumukat is így kéne kikalkulálni.

Azon kívül azt hiszem, nagyon jól megszoktuk már ezt, nehezen menne az átállás.

ne normálisozd le egyébként a nem vallásosakat. én nem vagyok vallásos, de azért nem kell ilyet mondani, mindegy, mi a véleményed.

Egyébként szerintem a Holdra szállás ehhez nem elég nagy esemény. Ha majd átköltözünk egy idegen bolygóra, vagy ilyesmi, tehát egy olyan nagy mértékű változás áll be az emberek életében (népvándorlás X bolygóra, vagy ilyesmi), szerintem majd elég lesz akkor ilyet csinálni. X bolygó lakosai, talán azt tekintik majd 0-nak.

2012. szept. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
na jó, beleolvastam a válaszokba. Szerintem nem kell ennyire belekeverni a vallást. Úgy értem, ha a vallás lenne a baj, akkor választanánk egy múltbéli nem vallásos eseményt, aztán kész. Egyébként olvastam, hogy Ausztráliában azon vitatkoznak, hogy a Kr. e. jelölés legyen-e a hivatalos, mert szeretnék, ha nem az lenne (persze a nem vallásos emberek). Bár szerintem ez hülyeség: szerintem aki vallásos, az használja azt, aki meg nem az, írja, hogy i. e. De ha mégse, akkor sem verem meg...
2012. szept. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Abban igaza van egyes embereknek, hogy a kereszténység fogta vissza az embereket a középkorban amikor a tudósokat kivégeztették, tilos volt a tudomány, ha ez nem lett vna akkor 400-500 évvel előrébb lennénk és tényleg már a naprendszert is elhagytuk vna, de ezen kívül jó nagy tapló paraszt aki ezt a kérdést írta...
2012. szept. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Ezt bóknak veszem. :-D A vallás mint te is alátámasztottad, káros. Mindegy mekkora tetyű vagyok, igazam van.
2012. szept. 23. 10:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!