Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az üknagyanyám lengyel volt,...

Az üknagyanyám lengyel volt, de fekete hajú és szemű volt. Ez mennyire jellemző a lengyelekre?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy más kategóriában már feltettem a kérdést de itt hátha többen tudnának segíteni.

Szóval,az üknagyanyám lengyel volt és nézegettem a fényképen hogy fekete haja volt és sötétbarna szeme. (Nagyanyám is megerősítette)

Én úgy hittem hogy a lengyelek jobbára inkább szőkék.

Dél Lengyelországból jöttek,lehetséges hogy nem lengyelek voltak? Amúgy római katolikusok voltak.

Tegyek fel képet?Úgy hátha könnyebben tudnátok segíteni



2012. szept. 13. 20:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A lengyelek között vannak szőkék,de nem jellemző.
2012. szept. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Meg vörösek meg barnák.
2012. szept. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Svédeknél is vannak feketék.
2012. szept. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Az üknagyanyád felmenői nem voltak mind lengyelek. De ebből ne vonj le messzemenő következtetéseket. A népek keveredése az évszázadok (sőt évezredek) során olyan mértékű volt, hogy ilyen egyszerű dolgokban csak kis valószínűségek mondhatók, vagy azok se. Tehát ezen az alapon nem fogsz jutni sehová megnyugtató biztonsággal. Ahhoz csak bonyolult DNS vizsgálatokkal juthatsz, amit senki nem fog neked elvégezni többszörös felmenőkön.
2012. szept. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 mustafa33 ***** válasza:
Galíciai zsidók?
2012. szept. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Most jutott eszembe az F1 versenyzője:Robert Kubica

Ő is fekete hajú és hatalmas orra van,mégis azt mondják róla hogy nem zsidó.

Kubica is Dél Lengyelországból származik,lehet benne zsidó vér?

U.i. megpróbálok feltenni üknagyanyámról képet biztos ami biztos.

2012. szept. 20. 08:33
 7/16 anonim ***** válasza:

Kubica egész biztosan zsidó, de ettől még az üknagyidnak nem muszáj annak lennie. Dél-Lengyelországban sok szlovák típusú ember van, és ha láttál már szlovákot, akkor tudod, hogy fekete haj-szem jellemző rájuk, a szőke elég ritka. Eleve Lengyelo déli része hegyes-dombos vidék, a hegyiekre pedig általában a sötétebb tónus jellemző.

Amúgy persze zsidó is lehetett a nagyid, pláne ha Galíciából való, mert ott egy rakat élt a 2. vh előtt.

2012. okt. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom ezt a családfát majd felkutatom ha lesz időm.

Mindenesetre nekem az volt a furcsa hogy a saját lányának sem mesélt róla hogy a szülei Lengyelországból vándoroltak be és lengyelül egyik gyerekét sem tanította meg.

Furcsa.

2012. okt. 2. 20:54
 9/16 mustafa33 ***** válasza:
Azértb a név is elárul valamit. Azon is elindulhatsz. De vigyázz, németek is voltak sokan dél lengyelországban.
2012. okt. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Az apja családneve Wozniak amit Vosnyák-ra "magyarosított".

Az anyja neve Libus.

A képet régóta ígérgetem de felteszem holnap.

Van egy híres amerikai zsidó Wozniak de ő szerintem kakukktojás,mert valaki mondta hogy ez tipikus lengyel név.

Na mind1 holnap felteszem a képet

2012. okt. 4. 20:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!