Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hol olvashatnék magyar nyelven...

Hol olvashatnék magyar nyelven a posztmodern irodalom (olasz posztmodern regény, egész pontosan Umberto Eco) stiláris jegyeiről, szövegalkotási technikáiról, stb. Hol olvashatnék magyarul a posztmodernre jellemző idézési technikáról?

Figyelt kérdés
2011. szept. 3. 18:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mit szólsz mondjuk... rögvest Umberto Eco irodalomelméleti munkáihoz? Pl. Nyitott mű. (Hirtelenjében ez jutott eszembe, tekintve, hogy ez tényleg itt van előttem kinyitva.) A legtöbb könyvtárban megtalálható, de talán a netről is le lehet szedni.

Ő elég sokat reflektál önmagára (szerencsére). De természetesen rengeteg más szakirodalom is van a témában, Google nem dobott ki valamit (mondjuk egy tanulmányt Eco-ról, ahol megnézheted a forrásjegyzéket, vagy a Wiki adott lapjának forrásjegyzéke...)?

2011. szept. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
találtam közben pár címet a neten, de nem biztos, hogy jók használhatóak lesznek...
2011. szept. 4. 12:55
 3/3 anonim ***** válasza:

A posztmodernről általában olvashatsz Szabó Zoltán A magyar szépírói stílus történetének fő irányai c. könyvében(fent van neten), Kulcsár Szabó Ernő: A másság, mint jelenlét c. tanulmányában(szintén fenn van).

Ecoról csak azt tudom ajánlani, ami a Rózsa nevében van bevezetőként, ott nagyon szépen részletezi a szövegalkotási technikát.

2011. szept. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!