Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Valaki tud segíteni az öreg...

Valaki tud segíteni az öreg halász és a tenger című házi olvasmányban?

Figyelt kérdés
kaptunk pár kérdést és nem tudom rájuk a választ valaki tudna segíteni?10 kérdés van 3 ra nem tudom :S

2012. szept. 27. 09:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Az első igen a másodikra nem a válasz. A 3-adikra Mobi Dick


A kérdést nekünk kell kitalálni v. megadod?

2012. szept. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Íme az első kérdés:Miért megható számodra az öreg halász története?

Második:Mi a véleményed erről a bölcsességről, melyet az elbeszélő kifejez, az öreg halász pedig ki is mond:,,..

Az ember nem arra született, hogy legyőzzék.Az embert el lehet elpusztítani, de nem lehet legyőzni"?


Harmadik:Mit tanulhatunk meg az öreg halásztól?

2012. szept. 27. 10:03
 3/7 anonim ***** válasza:

Az elsőre neked kell válaszolni. (ha elolvastad a kisregényt)

A másik kettő: az ember erős akarattal, kitartással mindent le tud győzni.

2012. szept. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
kössz a választ de nem lehet mind a kettőre ugyan az a válasz :D
2012. szept. 27. 10:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Mennyi 2+2? És 5-1? MIndkettő 4. Ja, de nem lehet mindkettőre ugyanaz a válasz... Milyen logika már ez? Ha egyszer kétszer teszik fel ugyanazt a kérdést kicsit máshogy...
2012. szept. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az öreg halász és a tenger című könyv tökéletes segítséget nyújt majd neked :)
2012. szept. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én olvastam a könyvet.

Az első kérdésre legfeljebb a saját gondolataimat írhatnám le, hogy számomra miért megható.. De ha leírnám, akkor a te az én gondolataimmal ékeskednél, és azt nem szeretném. Ha olvastad a könyvet akkor kell hogy legyen neked is saját gondolatod a témáról. Ha van azt írd le.

A második kérdés szintén az ember saját véleménye. Nekem megvan a véleményem Hemingway gondolkodásáról. A kifejezésnek is megvan a maga értelme, de hogy miképpen gondoljuk az szintén egyéni. Ha olvastad a könyvet akkor képzeld el magad elé a történetet. Mi jut eszedbe amikor a halász küszködik??? Na ezt írd le második válasznak

A harmadik válasz hogy mit tanulhatunk a halásztól, ez is egyéni gondolat. Ki hogy értelmezi, hogy gondolja át, milyen érzelmet váltott ki belőle. Benned mit váltott ki? Mit gondolsz a könyvről. Mi a tanulság neked?? Na ezt írd le a harmadik kérdéshez..

Olvastad a könyvet, ugye??? Akkor nem nehéz a válasz sem.

2012. szept. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!