Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mit gondoltok a XXI. századi...

Mit gondoltok a XXI. századi kultúráról? (Bővebben részletezve lent)

Figyelt kérdés

Régen írta meg Nagy Feró még a 90-es évek elején, hogy kulturális értékrendünkben mindenütt pusztulás. Hihetetlen, hogy ez a mondat ma még aktuálisabb, mint megírása idején. Valamit a 90-es években már éreztünk, hogy milyen irányba fog haladni kulturális életünk alakulása. Ma újraindul nem is tudom hányadszorra a Való Világ, X-Faktor, Megasztár, etc. Jó, utóbbi kettőben legalább néha feltűnnek tehetségek, de inkább a popkultúra termékei közé tartozik. Mi az oka annak, hogy ma erre figyelnek fel az emberek? Többen megnéznek ma egy Való Világot mint leülnek és elolvasnak egy verset. A médiából árad a szemét (bocsánat a kifejezésért), és elképzelni sem tudom, hogy embereknek az élete, hogy telhet el úgy, hogy mindent megesznek, amit a média feltálal nekik. Bulvár, celebek, valóságshow.

Biztos van olyan is ezen oldal látogatói között, aki gyűlöli a celebvilágot.

Várom a véleményeket, hogy kulturális életünkben valóban nagy problémák vannak, és régen minden más volt, vagy ellenvéleményeket is akár, aki azt mondja, hogy semmi nem változott. Készült esetleg erről valami szociológiai kutatás?


2012. szept. 29. 17:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Régen a templomban ömlött a fasság, ma a tv-ből. Ugyanaz. Akinek erre van igénye, hát csak gratulálni lehet.
2012. szept. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

:-)))

Állítólag már az antik görögök is megmondták, hogy a fiatalok egyre hülyébbek lesznek... ha ez így szószerint lenne igaz, már rég kihaltunk volna. :-)))


Igen, nagy teret kapott a hülyeség, de a kutlura is.

Igz a kultura mindig vissza fogottabb, azt mondja "ha érdekellek, te keress meg engem", a hülyeség meg jön kéretlenül is.


Ezek szerint ha ezt mondod, te nem keresed a kulturát? :-)

(ez alatt értek minden szép zenét, irodalmat, tudomány, művészetet, építészetet, előadást stb)


Egyébként én is hiényolom, fenn laktam pesten a Liszt évben, és szívesen elmentem volna rendezvényekre, de sajnos én is olyan vagyok, hogy dugják az orrom alá, és akkor majd megfontolom. Sajnos ez aktív érdeklődést kíván... amire én is lusta vagyok. Bár olvasni szeretek :-)

2012. szept. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Amit te popkultúraként említesz, az a nép kultúrája. A vers és ehhez hasonlók pedig ma is és régebben is csak a művelt arisztokraták, művészek és egyebek kultúrája (volt). Régebben azért az arisztokrácia kultúrája volt a meghatározó - szerintem -, mert akkor ezek rétegek sokat utaztak és így terjeszt(h)ették. Elmondható az is, hogy akkor és ma is ezeket a klasszikus műveket szakemberek alkották. Viszont a népművészetet csak adott közösség művelte, terjeszteni nem volt esélyük. Manapság ez a globális kommunikációval megváltozott és mint tudvalevő, az emberek többsége ma sem a művelt, arisztokrata, művész, műkedvelő réteg közé tartozik. Így természetes, hogy a kommersz, popkultúrára van igényük az emberek többségének. Ezeket többnyire nem zeneiskolát, stb. végzett művészek alkotják, hanem képzetlen emberek. Vagyis a nép csinál "kultúrát" a népnek. Azonban ma is megvan az a réteg, és hiszem, hogy nem szűkebb, amely ugyanúgy hajlik a kifinomult művészetekre, mint annak idején elődeik. De mivel régebben és ma is a köznép (volt) van többségben, ezért az ő "kultúrájuk" a mainstream, a meghatározó!
2012. szept. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!