Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Információra lenne szükségem....

Vilag kérdése:

Információra lenne szükségem. Ősmagyar kultúráról bármi érdekesség. Fontos. (? )

Figyelt kérdés

Koleszos vagyok, idén először. Nagyon unatkozom, ezért úgy döntöttem, hogy írok egy könyvet csak úgy magamnak. Sokat gondolkoztam a dolgon, és ara jutottam, hogy mivel szeretem a történelmet valószínűleg egy történelmi regénnyel próbálkoznék. Azt választottam, ami szerintem az egyik legérdekesebb, és amiből a legtöbb tudásom van.


Ez pedig a Honfoglalás és környéke. Esetleg több generáció végig kísérése: Először maga a honfoglalás, utána a kalandozások, majd a vereségek és a kereszténység előre törése.

Van hozzá tapasztalatom valamennyi.:

-Barantáztam

-Íjászkodom, nekem is egy magyar íjam van.

-Elég rendesen utána olvasgattam a dolgoknak, de még nagyon hiányos az ismeretem.


Ha tudtok linket, vagy bármilyen érdekességet, amit tudnom kellene, legyetek szívesek tudatni velem valamilyen formában. Mondom a fő témákat:

-Nevek. Ősmagyar nevek. Esetleg a névadásról valami.(Hanyadik napon, milyen szertartások közepette, tsb.)

-Fegyverek, ruházatok, jurta, háztartási dolgok.

-Vallás

-Szokások.

Pl. nem tudom, hogy a gyerekek milyen játékokkal játszottak, a felnőttek hogyan kezelték őket, ÉS AMI FONTOS :

Hány éves korukban kaptak először lovat?


Szóval mindent. :)Csak magamnak írom, meg esetleg pár embernek megmutatom, ennek ellenére szeretném, ha minél korhűbb lenne.

Bocs, hogy hosszú lett, és előre is nagyon köszönöm a válaszokat. Ha esetleg rossz kategória, azért is bocsánatot kérek.


(ui: Vasárnap este megyek vissza a koleszba, úgyhogy az azután érkező válaszokat csak jövő pénteken tudom megnézni.)



2012. szept. 21. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Szilveszterkor a jurta körül körbe-körbe jártak, közben doboltak és énekeltek.
2012. szept. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nézz utána a regölésnek.
2012. szept. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
2012. szept. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen és még várok dolgokat.

Az a baj, hogy olyan alapvető dolgokkal nem vagyok tisztában, mint

-A gyerekek élete, fejlődése, elfoglaltságai

-Kb. meddig éltek

-Mikor mentek férjhez, ill. szültek gyereket

-Hány gyerek volt STB.


Pedig ezek nagyon fontosak lennének egy korhű könyvhöz.

2012. szept. 22. 09:00
 5/8 anonim válasza:
Szerintem írj egy e-mailt ennek a honlapnak a szerkesztőjének: [link]
2012. szept. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Ajánlom Neked László Gyula Ötven rajz a honfoglalásról c. könyvét, pontos, és hosszú leírások képekkel. (lehet, hogy az ötven számmal van)

Valamint Wass Albert néhány írását:

Hagyaték: Ez inkább a táltos hagyományokat taglalja, minden tényeken alapszik. Tudnod kell, hogy abban a korban, amiről írni készült óriási szerepe volt a táltosoknak, "varázslataiknak".

Vérben és viharban: Attila király utáni korról szól, hűen bemutatva a kort. Sok név, szokás, és az akkori ember mentalitása is megjelenik benne.

Valamint a táltos-daloknak is nézz utána!

Van egy Csillagösvényen c. dvd sorozat, érdemes megnézni, sok anyag van benne az íjászatról, rovásról, a nyelvről (fontos), népszokásokról, harcászatról. (megjegyzem, bár nem vagyok rá büszke, sok helyről letölthető)

Még pár könyv: Makkai Sándor: Magyarok csillaga, Kovács András: Nagy Táltoskönyv, (nagyon ajánlom a következőt) Jókai Mór: A Magyar Nemzet történelme

Remélem, segíthettem, majd még gondolkodom!

Ja, a kész műre nagyon kíváncsi lennék! :)

2012. szept. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen és várok még válaszokat.
2012. szept. 27. 10:32
 8/8 Gábor_79 válasza:
Engem érdekelne a végeredmény, bár ahogy elnézem majd' egy év alatt sok minden változhatott. Azért dolgozz rajta. Ha nem is egy, de tíz-húsz év múlva is jó lesz. Látok benne fantáziát, de előtte magad is olvass sokat, sokfélét; így alakulna a tudásod. Sajnos az írás nem csak elhatározás kérdése, hacsak nem vagy irdatlan tehetséges.
2013. jún. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!