Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Tudnátok olyan cselekedetet,...

Tudnátok olyan cselekedetet, tevékenységet aminek a kiinduló pontja nem egy szükséglet?

Figyelt kérdés

Gazdasági környezetből vettük hogy minden tevékenység amelyet végre hajtunk egy-egy szükséglet kielégitéséből indul ki. A tanárom mondta hogy szint minden cselekedetnek a kiinduló pontja egy szükséglet,de vannak kivételek, de ő sem tudott konkrét példát mondani. Valaki tudna nekem mondani példát olyan tevékenységre amelynek a kiinduló pontja nem egy szükséglet kielégítése?

előre is köszönöm a válaszokat



2012. okt. 4. 17:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Elmegy az ember futni, rajzol, fest, művészkedik, zenél, megnéz egy filmet, és más hasonlók, mert ahhoz van kedve,
2012. okt. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A jótékonykodás szerintem ilyen
2012. okt. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindennemű olyan cselekedet, ami nem a test funkcionálását hivatott fenntartani, ugyanis a szükséglet az, ami nem teljesítése végett az egyén fizikai teste felmondja a szolgálatot, vagyis az egyén meghal.


példa.: Elmegyek diákként diákmunkára, hogy vegyek magamnak egy robogót, mert jól lenne ha lenne egy kis Yamahám, mert úgy tetszik, és nyáron tök buli, hogy süvítek vele.

Ez nem szükséglet, ez vágy kielégítése.


Egyébként az előzőek is írtak jó példákat...mondjuk elmész önkénteskedni bárhova, vagy a művészetekben cselekszel. igazából nagyon sok van. sőt szinte minden amit teszel a táplálkozáson(evés ivás) és az alváson kívül, az nem szükségletből jön.


Persze mindez dől, ha más definíciót adunk a szükséglet kifejezésünkhöz. Én adtam egyet, és abból tettem meg a válaszom.


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. okt. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!