Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a Gízai piramisokról?

Figyelt kérdés
Kik építették őket? Miért? Mire szolgáltak?

2012. okt. 5. 15:07
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:
Jó, eddíg jó...most lássuk, hogy HOGYAN építették őket. Arról meg ne kérdezősködjetek, hogy én mit várok, hogy válaszoljatok!
2012. okt. 5. 21:14
 12/44 anonim ***** válasza:
100%

Mer leírtam az első válaszban. Rá van mázolva a piramisok falára. Oda vannak festve a kőfaragó emberek, a követ szállító csónakok és a köveket a helyikre illesztő munkások. Valaki egyszer elmagyarázhatná, hogy miért mégis logikus magyarázat mindezek ellenére az UFO mese.


Ráadásul mi célt szolgáltak volna a piramisok az földönkívüliek számára?

2012. okt. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
96%

Hogyhogy hogyan?!


Rakták egyik követ a másik után. Az csak mese, hogy lehetetlen lenne, 100+1 kutatócsoport reprodukálta, hogy 8 fős csapatok meglepően "könnyedén" tudják mozgatni a köveket kőkorszaki eszközökkel.


A többi baromságot (pl. hogy egy papírlapot nem lehet az illesztések közé rakni) pedig olyanok találták ki, akik csak képen látták még a piramisokat. Egyrészt a farkam is be tudnám dugni sok helyen 2 kő közé (PEDIG NEM KICSI!!), másrészt a belsejében vannak olyan járatok, hogy egy természetes barlang az egy gyönyörűen megmunkált folyosó ahhoz képest..


Arra viszont én is marha kíváncsi lennék, hogy az UFO-k MINEK Építettek volna piramist?! Pláne miért kőből?

2012. okt. 6. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 kalmj ***** válasza:

Pláne 118 db-ot... :)

Én nem láttam a piramisokat. A leírások szerint 2-50 tonna közötti méretű kőtömbökből épült. Az 50 tonna az kemény. Az is biztos, hogy nem véletlen, hogy van 5 hírese nagy és van például 5 méter magas piramis is. [link]

Lehet, hogy a többi csak rövid ideig épült, vagy valami eszköz hiányzott, vagy segéderő (esetleg elefánt). Vagy lehet, hogy csak a nagyravágyás? :D

Azt sokan kitalálták már, hogy hogyan építenék fel a piramist, hajókkal, feljárókkal, rönkökön gurítva, gémes emelőkkel. Csuda tudja.

2012. okt. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 A kérdező kommentje:

,,Oda vannak festve a kőfaragó emberek, a követ szállító csónakok és a köveket a helyikre illesztő munkások. Valaki egyszer elmagyarázhatná, hogy miért mégis logikus magyarázat mindezek ellenére az UFO mese.


Ráadásul mi célt szolgáltak volna a piramisok az földönkívüliek számára?,,


- Szóval azt mondod, hogy több száz mérföld távolságról ,,csónakokkal,, odaszállították a köveket, majd egypár fadarabbal és vasdarabbal mindegyiket egyformára faragták,majd valahogy felgurították fahengereken egy rámpán-igaz ezt te nem írtad. Na de az a helyzet, hogy több száz mérföldön belül egyetlen alkalmas fa sem nő(van 1-2 fajta fa,de azok nagyon puhák...)!Vagy másképp hogy tudták egymásra rakni? Talán a sok túlbuzgú szabad ember csakúgy fölkapta, és odaillesztette?És Több kutatócsoport próbálta már meg felépíteni a piramist KICSIBEN, készen megkapták a köveket, de az első lépésnél, a kifaragásnál egyből kudarcot vallottak.Az eset dokumentálva van!

2012. okt. 6. 17:40
 16/44 anonim ***** válasza:
100%

Most őszintén. Mi a fenéért festették volna tele az ókori Egyiptomot piramist építő emberek képeivel, ha nem emberek építették a piramisokat?


Erről a rejtélyes felsült tudóscsoportról meg nem hallottam, de nem is találtam csak egy három soros forráshivatkozás nélküli idézetet különböző fórumokon meg olyan hiteltelen oldalakon, hogy az még abszolút értékben is kisebb, mint nulla.

2012. okt. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 kalmj ***** válasza:
100%

"Na de az a helyzet, hogy több száz mérföldön belül egyetlen alkalmas fa sem nő(van 1-2 fajta fa,de azok nagyon puhák...)!"


Kérdés, hogy az ókorban meddig tartott a fáraók által ismert világ. Tudjuk, hogy Hannibál már szerzett magánakelefántokat. Tudjuk, hogy Nagy Sándor eljutott Indiáig.

2012. okt. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
100%

"több száz mérföld távolságról ,,csónakokkal,, odaszállították a köveket,"


Gondolom életedben nem voltál még Kairóban... A kőbánya, melyből a gízai nagy piramis(okat) építették kb. SZÁZ ( 100! ) méterre van a piramisoktól! Nem több száz km-re, hanem KETTŐ PERC sétára! Ez a helyi, (amúgy igen gyenge minőségű) mészkő a teljes felépítmény 98%-át alkotja.


Kemény fa is volt ott bőven, ezt a baromságot nem tudom hol olvastad.


"És Több kutatócsoport próbálta már meg felépíteni a piramist KICSIBEN, készen megkapták a köveket, de az első lépésnél, a kifaragásnál egyből kudarcot vallottak."


Ez egyszerűen nem igaz. Keménykő pattintott szerszámokkal a silány minőségű puha helyi mészkő könnyedén megmunkálható, majd a finomítási munkák rézeszközökkel befejezhetők ( a teljes faragás nem, mert túl gyorsan kopik a rézvéső). Egy szakértő kőfaragó 3-4 óra alatt is képes volt kifaragni egy építőkövet, vagyis napi 3-4 db-al is elkészült.

2012. okt. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 A kérdező kommentje:
,,a silány minőségű puha helyi mészkő könnyedén megmunkálható, ,-Ha annyira silány lenne az a mészkő, amennyire te leírtad,a piramis pár évtized után elkopott volna.Ha tényleg van olyan puha mészkő a közelben, ok elhiszem. De mivel az túl puha, ahogy te szépen leírtad,egy másik lelőhelyről kellett szállítani...
2012. okt. 7. 08:38
 20/44 A kérdező kommentje:
Akármelyik Discovery-s vagy National Geographic -os piramisokkal foglalkozó filmben benne van ez a felsült kutatócsoport!
2012. okt. 7. 08:39
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!