Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a Gízai piramisokról?

Figyelt kérdés
Kik építették őket? Miért? Mire szolgáltak?

2012. okt. 5. 15:07
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:
Ami pedig a kemény fát illeti, számos tudományos dokumentációban említik, hogy megfelelő fa egyáltalán nem volt Egyiptom közelében.Ezt is Bármelyik NatGeo-s filmben meghalgathatjátok.
2012. okt. 7. 08:42
 22/44 lindmayer ***** válasza:
84%

én úgy emlékszem a gyerekkoromból, hogy a fa úszik a vízen, vagyis könnyebb nála, és hát a Nílus nevezetű valamiről mindannyian halottunk(wikipedia szerint 6690 km hosszú)

ez neked elég nagy távolság, hogy jó erős fákat is tudjanak "odacipelni"?

2012. okt. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
88%

Egyiptom, sőt a fél Közel-Kelet folyamatos fa behozatalra szorult. Kereskedelem mond valamit? Kit érdekel, hogy nincs ott fa, odaviszik és kész.

Egyébként én erről még csak olyan dokumentumfilmet láttam, ahol simán megcsinálta a kutatócsoport a piramist.

2012. okt. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
100%

1., Mutasd azt a filmet, ahol nem sikerült nekik. Az, hogy "mindenhol" van nem érv, ugyanis mi nem találjuk a "mindenholt"...


2., A silány minőségű mészkő azt jelenti hogy PUHA mészkő. Nem azt, hogy széthullik. CaCO3 attól még, a savas környezeten kívül mindent jól bír, egyiptomban meg kevés eső esik. Akkor mitől is kopott volna el? A széltől? Pláne (amiről neked gondolom fogalmad sincs) a piramisok többsége évezredekig többé kevésbé be volt temetve a sivatag homokjával! Ez mag megvédte mindenféle eróziótól.


3., Amúgy az első piramisok AGYAGBÓL illetve égetett téglából voltak, na az tényleg széthullottak (nyugodtan nézz utána, mi az a masztaba ill. lépcsős piramis)


4., Mellesleg van róla némi fogalmad, hogy mi az a mészkő? Az egyik legpuhább kőzet, mégis tökéletesen alkalmas építkezésre. Többek között a cement alapanyaga is őrölt mészkő, mai napig használják minden épülethez...


5., Nem azért, de meg tudod magyarázni, hogy miért kellett keményfa az építkezéshez? Bármilyen tömör (TEHÁT NEM KEMÉNY, hanem NEM ÜREGES) fából álló sorozaton végig lehet vonszolni a legnagyobb köveket is, simán bírják.


Az a baj veled, hogy elolvastad valamelyik agyament hülyének a képzelgéseit, soha életedbe nem láttál még piramist sem (bár itt megjegyezném, hogy szinte az összes ilyen hülye a 3 Gízai nagy piramisból indul ki, mikor a világon van kb. 1000 piramis az ókorból), ahogy aki a baromságokat írta valószínűleg ő sem és most itt hajtogatod.

Mutasd a bizonyítékokat, hogy MIÉRT NEM lehet szerinted megépíteni és mi meg fogjuk hallgatni. Vagy menj át az ezotériába, ott egy csomó gyógykezelt fog neked egyetértően bólogatni...

2012. okt. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 A kérdező kommentje:

1.Több filmet láttam a piramisokról, még régebb, és onnan emlékszem a becsődölt piramisépítési kísérletekre.Elnézést kérek, de a film jelenlegi elérhetőségét nem tudom megadni!


2.Igen, a széltől. Ha nem tudnád, a piramisokból nem is kevés kopott le a mi időnkig.A piramisok eredetileg fehérek voltak, mert fehér mészkő(vagy márvány,nem tudom pontosan)fedte őket.


3. -


4.Kébzeld ,életem során nem is egyszer fogtam a kezemben mészkövet...(ha kicsit megdörzsölöd, elék könnyen porlik...)


5.Szerinted egy akármilyen puha/üreges fa megbír egy többtonnás sziklát?Gondolkozzunk egy kicsit!Mikor tették rá(ha rátették...), valószínűleg nem felülről eresztették a követ a fákra daruval,hanem valahogy rá kellett nyomni, vagy,borítani azokra a fákra.Az a baja a legtöbb embernek, hogy mindenki elképzeli, hogy 40-en húzzák a követ, egy ember teszi a hengereket. (Lehet , hogy ez így működne,de szerintem kevés rá az esély...). AZON VISZONT SENKI SEM GONDOLKOZIK EL, HOGY HOGYAN KERÜLT AZ A SZIKLA A HENGEREKRE!? De azzal is gond van, hogy azon a homokon hogy a fenége nem süppedtek bele a hengerek a homokba!? Biztos a takaros háziasszonyok szépen felporszívóztak a homokot, mi?


6. Amelyik eszement hülyének az írásit és bizonyítékait olvastam, az egyáltalán nem a három gizaiból indul ki. Látom rajtad, hogy művelt ember vagy. De nem hiszem , hogy ,,nála,, műveltebb, és járt-keltebb vagy. Ő volt minden piramisnál, amelyről írt, nem csak a kisullyából szopta ki , amit írt!


Tessék, a várva várt érveim. Lássuk a tieidet:

2012. okt. 7. 17:34
 26/44 A kérdező kommentje:
És megkérlek, mostantól mindketten mellőzzük a gúnyolódást!
2012. okt. 7. 17:36
 27/44 anonim ***** válasza:
100%

1., Figyelj, van egy olyan film, az a címe, hogy Hupikék törpikék. Kicsi kék emberek vannak benne akik gomba házakban laknak az erdőben, meg egy Hókuszpók nevű varázsló, aki meg akarja őket enni. Egy csomó filmben szerepeltek. Gondolom azt is elhiszed feltétel nélkül ezek szerint, hogy vannak a kicsi kék emberkék a gombaházakban meg a karvalyorrú varázsló a beszélő macskával, aki törpöt szeretne enni...


2., Idióta (már bocsánat...) A márványt LELOPTÁK róla és felhasználták más építkezéseknél, ugyanis a márvány az ókorban egy iszonyatosan értékes valami volt! Ugyan úgy, ahogy a piramistetőn lévő arany csúcsot is lelopták. Azt ne hidd, hogy az Egyiptomba költöző arabokat érdekelte a múmia átka és ezért 200 méterre elkerülték a piramisokat...


4., Látom geológiából is igen gyenge vagy. Az hívjuk mészkőnek, aminek a fő építő elem a kalcium karbonát. A kalcium karbonát már önmagában sem morzsolható kézzel, csak erős korróziós hatás után. A kőzet minősége pedig a benne lévő szennyező anyagoktól függ illetve a kőzetalkotó szemcsék formájától. Olyan kemény mészkő is van, ami kb. mindennek ellenáll. Például ilyen a márvány maga is a magas kalcit tartalma miatt. Megnézném, ahogy elmorzsolgatsz egy öklömnyi kalcit darabot. Megsúgom, a kalcit győzne.

De mind ezt amit itt leírtam szerencsére már 5.000 éve is tudták (szomorú, hogy mára a hozzád hasonlók elfelejtették és UFO-król való képzelgésre fordítják az idejüket). Ezért a piramis belsejébe helyezték el a gyenge minőségű helyi mészkövet és a külső borításhoz nagy szilárdságú és ellenállóképességű mészkövet hozattak - majd az egészet bevonták fehér márvánnyal. Ezért áll még ma is a piramis.


5., Igen, képzeld, megbírja. Ha tömör a fa akkor az összenyomhatósága elenyésző, míg az ellenálló képessége igen nagy, mivel rugalmas! Akár otthon is elvégezheted a kísérletet:

Fogsz egy hurkapálcikát, leteszel a padlóra 10-et egymás mellé, majd ráhelyezel valami nehezet. Nem fog összetörni. Míg ha 2 végén rögzíted a levegőbe ugyan azon hurkapálcikákat akkor akár egy 1 kilós tárgy is eltöri. Na ezért. Nem tartok neked ebből fizikai kiselőadást, ha nem tartod magad teljesen hülyének, akkor megnézed a következő fogalmakat és megérted:

Húzó -, nyomó-, hajlító-, nyíró szilárdság.

Azt láttam eddig is, hogy nem vagy egy mérnök alkat, de azért ici pici fantáziád lehetne. Hogy tették fel a köveket a farönökre? Ember, építettek egy 20 centi magas rámpát bármiből, ami kéznél volt és azon felhúzták!

Amúgy megsúgom (ugye, hogy nem voltál még soha Gízában...), hogy gíza fennsík egy istenverte kősivatag. Az arabok vittek oda egy 2m x 2m -es kupac homokot, hogy a hülye túristák abból vigyenek haza. Azon kívül csak KŐ VAN a környéken, egy deka homok sincs!


6., Aki olyan hülye, hogy ilyet le mer írni papírra, hogy UFOk építették az egyiptomi piramisokat azzal szembe bármikor kiállok bármilyen vitára, mert az egész biztos hülyébb, mint én. Pedig nem is vagyok egyiptológus. De várom a "bizonyítékokat", 100%-ra mondom, hogy mindet meg tudjuk egy este alatt cáfolni hitelt érdemlően.

2012. okt. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:

Igen, képzeld, megbírja. Ha tömör a fa akkor az összenyomhatósága elenyésző, míg az ellenálló képessége igen nagy, mivel rugalmas! Akár otthon is elvégezheted a kísérletet:

Fogsz egy hurkapálcikát, leteszel a padlóra 10-et egymás mellé, majd ráhelyezel valami nehezet. Nem fog összetörni. Míg ha 2 végén rögzíted a levegőbe ugyan azon hurkapálcikákat akkor akár egy 1 kilós tárgy is eltöri. Na ezért. -


Gondolom fizikából megbuktál. Képzeld csak el,hogy egy hangyát ledobsz öt méter magasból.Vígan mászik tovább. Ha ezzel a magassággal arányosan az embert (pl.) ledobot, mindene összetörik. Most dolgoztasd meg az agyad, és vidd át ezt a dolgot a rámpákhoz...Ennél többet nem mondok, gondolkozz te is. Mivel egyes részekhez nem volt hozzáfűznivalód, egyszerűen csak lehülyéztél,nem haragszom, általános reakció az olyan,,szuperokosoknál,, mint te.

2012. okt. 7. 18:22
 29/44 A kérdező kommentje:
Mivel a te magatartásod átment ócsárló és lealacsonyító magatartásba, nem hinném, hogy értelme lenne tovább vitatkozni. Az elején azt hittem, hogy találtam végre valakit,akivel rendesen lehet tárgyalni, de a te agyad is sikeresen be lett állítva úgy, ahogy az államok akarták...
2012. okt. 7. 18:27
 30/44 A kérdező kommentje:
Jó volt veled vitázni, de mostmár írd meg utolsó kommentedet(légyszives mellőzd a gúnyolódást), mert törlöm a szálat, sajnos nem kaptam kielégítő választ a kérdésemre...
2012. okt. 7. 18:28
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!