Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Történelem érettségiben mik a...

Történelem érettségiben mik a leggyakoribb esszé kérdések?

Figyelt kérdés

szerdán érettségizek előrehozottban és az érdekelne, hogy az esszé kérdésekben mik fordulnak gyakran elő?

1. és 2. ipari forradalom, 1. és 2. VH.

meg mik lehetnek még? mert most semmilyen gondolatom sincs hogy mi lehetne még.

Tudom, amúgy, hogy bármi lehet, de mondták, hogy vannak olyan témák, amik gyakran ismétlődnek, ezekre lennék kiváncsi


2012. okt. 15. 09:29
 1/2 anonim ***** válasza:
71%

1848

Kiegyezés

Dualizmus

Bethlen-féle konszolidáció

1956


TIPP: Könnyen ki lehet taktikázni, hogy mit érdemes megtanulni. Én nyáron érettségiztem, és megnéztem korábbi érettségik tematikáját. Na már most, történelemből a magyar törinél ugye kettő darab esszét kell írni, egy rövidet, egy hosszút. Az egyik esszé mindig valamilyen Árpád-házi királyhoz kapcsolódik, így szépen megtanultam azt a 3-4 Árpád-házi királyt, akik jelentősek. Be is jött. Nekem a tatárjárás előzményeiről kellett írnom. Konkrétan én nem is a tatárjárást tanultam meg, hanem Bélát, de mivel hozzá kb. csak ez tartozott, így könnyű dolgom volt. Itt 12/11,5 pontot értem el, rejtély minek kellett levonni egy fél pontot. A másik esszé pedig mindig 1848, a dualizmus vagy a kiegyezés. Ezeket szépen megtanultam, nem mellesleg az összeshez tartozott tételem is, így könnyebb volt, de még rákellett tanulnom, mivel például 1848 elég tág témakör volt, és dualizmusból is volt társadalom, gazdaság. Kiegyezésből is előzmények, lezajlása stb. Szóval itt kellett olvasgatnom a könyvet, de ez is pillanatok alatt megvolt. Csodák-csodájára ez is bejött, mert a kiegyezés előzményeit kaptam hosszú esszének. Itt 21/20,5 pontot kaptam, de még itt se tudom minek kellett fél pontot levonni. 2 esszém így meg is volt, a harmadik pedig világtöri volt, arra semmit se készültem, de mivel az rövidesszé, alig ért pontot, ráadásul forrásból megírtam a felét, + térkép, így meglett 12/8 pont.

Sok sikert!

2012. okt. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, rajtam már csak a szerencse segíthet!:)
2012. okt. 15. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!