Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Most akkor Európában tényleg...

Most akkor Európában tényleg túlnépesedés van, vagy nem?

Figyelt kérdés
Mert vannak oldalak amik azt írják ,hogy ilyen nincs csak kitalálták az egészet és semmi ilyesmi nem fenyeget. Aztán más oldalak meg azt írják ,hogy nemcsak ,hogy nincs túlnépesedés hanem eleve népességcsökkenés van Európában.
2012. nov. 8. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Magyarországon népességcsökkenés van. Viszont az európai országok többségében növekszik a népesség. De túlnépesedés azért még nincs.
2012. nov. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 kalmj ***** válasza:
A népesség csökken Európában, de ez nem jelenti azt, hogy ne lenne túlnépesedés. A népesség csökkenése közgazdasági probléma, a túlnépesedés meg környezetvédelmi. Illetve a nyersanyagok fogyása is gazdasági problémákhoz vezet majd.
2012. nov. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egy adott ország esetén, hivatalosan mi/mik alapján állapítják meg ,hogy az túl van e népesedve vagy nem?
2012. nov. 10. 11:44
 4/10 anonim ***** válasza:

Gondolkodjatok már önállóan, befolyásmentesen végre, kérlek titeket, emberek. :)


Az emberekkel szándékosan hitetik el, hogy bárhol is túlnépesedés lehetséges napjainkban.


Nézz rá egy térképre, főleg szemléletes egy műholdtérkép megfelelő, pl. google térkép.

Tudod, mekkora területe lakatlan a Föld szárazföldi területének, nem számítva a lakhatatlan területeket (pl.sivatagokat)? Nem néztem utána, de valahol 80-99% között mozog! Gondolkodjatok már önállóan, józan paraszti ésszel, emberek! ;-)


Egyébként meg létezik már rég -amúgy titkolt- technika az óceánok talajának benépesítésére, valamint számos ősi, földalatti várost tártak már fel régészek, ergo "lefele" is simán lehet építkezni. A panelben is el vagy zárva a természettől, ennyi erővel a felszín alatt is élhetsz, és időnként kimész sétálni, napozni.


A politika feletti hatalomnak érdeke, hogy pár száz milliónál több ember NE éljen a Földön, mert könnyebb ennyit kontroll alatt tartaniuk. Ezért hitetik el veletek, hogy bármikor is létezhet túlnépesedés.


A nagyvárosok azonban túlzsúfoltak.

Ne higgyétek, hogy szántónak, legelőnek a Föld száraz területéből 100-szor / 1000-szer annyi kell, mint amennyin tartózkodnak emberek!! Egy erdőben mégis mekkora volt anno a természetes állatpopuláció? Nagyon sűrű! Mégis bőven eltartotta az állatokat. (Az utóbbi évszázadokban sokban változott a helyzet, ezért nem napjainkra utalok: vegyszerezés, állatok, erdők kiírtása, stb.)

2012. nov. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 kalmj ***** válasza:

Kedves 4. hozzászóló!

Természetesen ha a Kossuth téren elfér 2 millió ember, akkor nincs a Földön túlnépesedés.

Azért ha a google föld alkalmazást nézd már meg, hogy Európában, Ázsiában, Afrikában Észak-Amerikában találsz-e olyan méregzöld területet, mint Braziliában! Azt is nagy buzgón égetik, hogy szántóföldet foglaljanak a marháknak.A világ elvesztette a földfelszínt borító, eredeti erdők 80%-át. Nem fogunk éhenhalni, csak megfulladni. Az olaj, szén, gáz készleteket, amik 1-2 milliárd év alatt keletkeztek, 200 év alatt feléljük.

2012. nov. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Végtelen energia létezik (megújuló energiaforrások), azonban a hatalom gátolja, hogy elterjedjen ezek használata, és csak rendkívül korlátozott mértékben engedi.


Oka részben ürügy a népesség növekedésének megakadályozására, valamint az alattomos módon pár évszázada már módszeresen zajló népirtásra. (Mint említettem, a könnyebb kontroll miatt érdeke a hatalomnak a kevesebb lélekszám.)


Másik oka a pénz... az olaj az egyik legnagyobb biznisz.

2012. nov. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Kedves 4. válaszoló, szerintem kicsit furcsán gondolkodsz.

Nem csak területi kérdés a túlnépesedés, persze hogy lenne elég hely még városoknak... Hanem erőforrás-kérdés! Gondolj bele, mennyi energiára, vízre, élelemre lenne szükség, ha az általad leírt helyek is mind tele lennének emberekkel.

Íme egy példa: Egy 50 nm-es lakásban is elfér mondjuk 100 ember állva, mégsem hiszem, hogy elegendő élettér lenne ennyi lakó számára...

2012. nov. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Előzőnek: 4-es vagyok (és egyben a 6-os is)

Az 5-ösben is írták, amit te, és a 6-osban meg is válaszoltam. Illene figyelned, ha már részt veszel a vitában...

2012. nov. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat de én arra vagyok kíváncsi ,hogy HIVATALOSAN mik azok a tényezők amik alapján egy országot túlnépesedettnek lehet nyilvánítani. Nem pedig az egyéni elképzelésekre,összeesküvés elméletekre.
2012. nov. 26. 11:35
 10/10 anonim ***** válasza:

Teljesen érthető az igényed, bár hivatalosan többnyire átvágják az embert. :)


Nem látok e kérdésnél írtak között összeesk.elm-t, csak egyéni elképzelést. Az pedig nagyobb eséllyel van közelebb a valósághoz, mint a hivatalos. Bár ha pl. iskolai beszámolóhoz kell neked, akkor tudom, hogy muszáj a hivatalos verzió. Az iskolai oktatás is erősen manipulált, ez van.

2012. nov. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!